*4η αγωνιστική

*GG στα έντεκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΛΟΥΓΚΑΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-0) από τη Χάποελ Μπερ Σεβά. Τα γκολ σημείωσαν Γιόσεφι (39′) και Σελμάνι (85′).

Μη μπορώντας να απειλήσει ουσιαστικά την αντίπαλη εστία, η Λουγκάνο υποκλίθηκε στη Χάποελ Μπερ Σεβά γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με 2-0. Πλέον οι πιθανότητες πρόκρισης στα πλέι οφ του Κόνφερενς Λιγκ λιγόστεψαν δραματικά, ενόψει της ρεβάνς των δύο ομάδων στο Ισραήλ (11/8).

Την προηγούμενη βδομάδα η Λουγκάνο έσπασε το ρόδι στο πρωτάθλημα, μετά από δύο ήττες, επικρατώντας με το εμφατικό 4-1 στην έδρα της Βίντερτουρ. Στις εννέα τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με αντίπαλο τη Λουκέρνη έχει απολογισμό 5-3-1. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Νταπρελά, τραυματίες παραμένουν τέσσερις ποδοσφαιριστές.

ΛΟΥΓΚΑΝΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 8/9 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 9/10 τελευταία παιχνίδια της.

ΛΟΥΚΕΡΝΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με τη Ζυρίχη. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Λουκέρνη δεν είχε αγωνιστική υποχρέωση την προηγούμενη βδομάδα, καθώς αναβλήθηκε η αναμέτρηση με τη Βασιλεία που δίνει μάχη για πρόκριση στα πλέι οφ του Κόνφερενς Λιγκ. Πριν από δύο βδομάδες επέστρεψε από την έδρα της πρωταθλήτριας Ζυρίχης με τον βαθμό της ισοπαλίας (0-0) πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση.

Ήταν πιο απειλητική κι ανάγκασε σε δύο σπουδαίες αποκρούσεις τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Πανηγύρισε μόλις μία νίκη σε 16 αναμετρήσεις με τη Λουγκάνο (έξι ισοπαλίες, εννέα ήττες), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης: Τον Φεβρουάριο 2021 με 3-2 εκτός έδρας.