3η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Γουέστ Μπρομ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σαρ στο 12’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκραντ στο 45+2’. Χαμένο πέναλτι είχε επίσης η Γουότφορντ με τον Σαρ στο 73’.

Δεν εξέπληξε με την εικόνα της η Γουότφορντ παρά το γεγονός ότι κατάφερε να αποσπάσει βαθμό από τη Γουέστ Μπρομ. Η έντονη πίεση που δέχθηκε από την αρχή του αγώνα δεν της έδωσε ιδιαίτερα περιθώρια παρά μόνο να παίξει παθητικά και να «χτυπήσει» στην κόντρα επίθεση. Το έκανε με άψογο τρόπο και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, όμως στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους υπέκυψε στην ασφυκτική πίεση των γηπεδούχων. Το δεύτερο ημίχρονο είχε ακριβώς το ίδιο μοτίβο, ενώ έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί ξανά από την άσπρη βούλα.

Τον παράγοντα έδρα θέλει να εκμεταλλευτεί και πάλι προκειμένου να παραμείνει στις πρώτες θέσεις του πρωταθλήματος. Ματς που θυμίζει Πρέμιερ Λιγκ, καθώς έχει αντιμετωπίσει αρκετές φορές τη Μπέρνλι στη μεγάλη κατηγορία. Έχει δείξει αποτελεσματικότητα μεσοεπιθετικά, έχοντας βρει δίχτυα και στις δύο αγωνιστικές, βελτιώνοντας την απόδοση που είχε στην προετοιμασία της. Γνωρίζει πως δεν θα έχει εύκολο βράδυ, αφού η αντίπαλός της είναι μία από τις ομάδες που διεκδικούν την άνοδο. Αρκετά τα σενάρια που θέλουν τον επιθετικό Σαρ να αποχωρεί από την ομάδα με μεταγραφή, όμως παραμένει κανονικά στην αποστολή, αλλά και στην εντεκάδα για το σημερινό ματς. Απουσία για τους επόμενους δύο με τρεις μήνες θα είναι ο Ντέλε-Μπασίρου, ο οποίος τραυματίστηκε στην προπόνηση.

Γουότφορντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΕΡΝΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Λούτον με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ποτς στο 5’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπράουνχιλ στο 50’.

Αναποτελεσματικότητα έβγαλε στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της η Μπέρνλι, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 2/2 στο πρωτάθλημα. Κακή στο πρώτο μέρος, έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ και δεν μπόρεσε να βρει αντίδραση μέχρι τις αρχές της επανάληψης, όπου ισοφάρισε. Ήταν αρκετά δημιουργική, αλλά εντελώς άστοχη στις υπόλοιπες τελικές προσπάθειες, με αποτέλεσμα να μην καταφέρει να ολοκληρώσει την ανατροπή στο σκορ.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί προκειμένου να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Γουότφορντ. Σίγουρα θα πρέπει να κάνει μια πολύ διαφορετική εμφάνιση από αυτή της προηγούμενης αγωνιστικής, αφού δεν ικανοποίηση ιδιαίτερα το κοινό της. Δεν θα είναι εύκολο ματς, καθώς η αντίπαλός της διαθέτει μια σκληρή έδρα, ενώ παράλληλα έχει ως στόχο την άμεση επάνοδό της στην Πρέμιερ Λιγκ. Πιο δημιουργικό πλέον το ποδόσφαιρό της με τον Βίνσεντ Κομπανί στον πάγκο, προσπαθεί να αλλάξει σελίδα και νοοτροπία, κάτι που κατάφερε κυρίως στην πρεμιέρα. Αμφίβολος παραμένει και γι’ αυτό το ματς ο Τουάιν, καθώς έχει ακόμα ενοχλήσεις.