* Φάση των “32”. Μονό παιχνίδι σε ουδέτερη έδρα. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθούν απευθείας πέναλτι.

* Δεν έχουν συναντηθεί ποτέ στην ιστορία τους.

* Ο νικητής θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση το νικητή του ζευγαριού Εστουδιάντες-Σεντράλ Κορδόβα.

ΡΙΕΣΤΡΑ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε τη Σαν Λορένσο εντός με 1-0 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος με το γκολ του Ερέρα στο 7’.

Δεύτερη ιστορικής σημασίας νίκη μετά το 1-0 επί της Ιντεπεντιέντε στο Κόπα ντε λα Λίγκα. Έγινε το… αφεντικό του Μπάχο Φλόρες επικρατώντας της γειτονικής Σαν Λορένσο, εκμεταλλεύτηκε σε μεγάλο βαθμό το γεγονός ότι η αντίπαλος είχε το μυαλό στο Λιμπερταδόρες και έκανε και ροτέισον.

Στο κύπελλο δεν μπορεί να έχει μεγάλες προσδοκίες, στον προηγούμενο γύρο απέκλεισε την τρίτης κατηγορίας Κομουνικασιόνες επικρατώντας με 1-0 στις καθυστερήσεις. Μπαίνει ως αουτσάιντερ χωρις να έχει το παραμικρό άγχος στον αγωνιστικό χώρο του “Γκρέλα”, ο Φαμπιάνι θα κάνει εκτεταμένο ροτέισον.

Ριέστρα Στατιστικά

* Αήττητη στα 3 τελευταία, έσπασε μίνι σερί 2 ισοπαλιών με τη νίκη επί της Σαν Λορένσο.

* Στα 10 τελευταία μετράει 8 under 2,5, τα 6 με N/G.

ΝΙΟΥΕΛΣ ΟΛΝΤ ΜΠΟΪΣ

Προηγούμενο ματς: Νίκη εντός με 2-0 επί της Πλατένσε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Αμφότερα τα γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο από τους Κατσιαμπούε (82’) και Αγίρε (90’+3).

Δυσκολεύτηκε αλλά τελικά πήρε τη νίκη που χρειαζόταν περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους και μάλιστα με πλασματική διαφορά, αφού πέτυχε και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις. Την άξιζε πάντως τη νίκη, έχασε σημαντικές ευκαιρίες μέχρι να πετύχει το πρώτο γκολ.

Το κύπελλο μπορεί να θεωρηθεί ως στόχος, αφού βγάζει και στο Λιμπερταδόρες. Στη φάση των “64” είχε πολύ πιο εύκολο έργο, νίκησε με 2-0 την πολύ κατώτερη Μίντλαντ.

Ο Λαριέρα σκέφτεται να κάνει αλλαγές, όχι όμως βαρύ ροτέισον.