4η αγωνιστική

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΟΡΝΤΖΕΛΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Λίνγκμπι, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 36ο λεπτό με τον Μαντς Χάνσεν και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 67′, εν τέλει βρήκε και πάλι δίχτυα με τον Μαντς Χάνσεν, δέκα λεπτά πριν το φινάλε.

Αρκετά δυναμικά έχει ξεκινήσει την πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα η Νόρντζελαντ, έχοντας το απόλυτο μετά από τις τρεις πρώτες στροφές. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φλέμινγκ Πέντερσεν υποδέχθηκε τη Λίνγκμπι, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Σε γενικές γραμμές ήταν ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι, με ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, ωστόσο η ίδια αποδείχθηκε πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια.

Κάπως έτσι έκανε και το 3×3, έχοντας προηγηθεί οι νίκες επί των Οντένσε (0-2 εκτός) και Μπρόντμπι (1-3 εκτός), οπότε και βρίσκεται μόνη πρώτη στην κατάταξη. Για τη σημερινή αναμέτρηση δεν έγιναν γνωστά πιθανά αγωνιστικά προβλήματα, με τον Πέντερσεν να μην προχωράει σε αλλαγές στο αρχικό σχήμα.

Νόρντζελαντ Στατιστικά

*Goal/Goal τα 7/8 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΒΙΜΠΟΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Β36 Τόρσαβν, για το Κόνφερενς Λιγκ. Πήρε προβάδισμα στο 21ο λεπτό με το πέναλτι του Μπόντε, στο 48′ ο Λέμανς διπλασίασε τα τέρματα της και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Εντιονέ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Από ένα νικηφόρο σερί τριών αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Βίμποργκ. Την Τετάρτη, η ομάδα του Γιάκομπ Φρις υποδέχθηκε τη Β36 στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τον τρίτο προκριματικό του Κόνφερενς Λιγκ, την οποία και συνέτριψε με 3-0. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, καθώς είχε επιθετικό μονόλογο στο ματς κι αν ήταν ακόμη πιο εύστοχη στις ευκαιρίες της θα μπορούσε να πετύχει ακόμη περισσότερα τέρματα. Παράλληλα δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση.

Απέκτησε έτσι σαφές προβάδισμα πρόκρισης για τα πλέι οφ, ενόψει της ρεβάνς (09/08). Σε ότι αφορά το πρωτάθλημα τώρα, έχει δυο νίκες και μια ήττα μετά τις τρεις πρώτες στροφές, ερχόμενη από το εντός 4-2 κόντρα στην Κοπεγχάγη. Χθες έκανε γνωστή την πώληση του εξτρέμ Τομπίας Μπεχ στη γερμανική Ίνγκολσταντ.