*2-3 γκολ στα 7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-0) της Ουντινέζε. Σκόραραν Κιέζα (2′), Βλάχοβιτς (20′ πεν.) και Ραμπιό (45+3′).

Μπήκε με άγριες διαθέσεις στην “Dacia Arena”, προηγήθηκε με το καλημέρα και “καθάρισε” την υπόθεση νίκη πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Εξαιρετική εμφάνιση για τη Γιουβέντους στην πρεμιέρα της Σέριε Α, κρατάει πως σκόραραν οι Κιέζα και Βλάχοβιτς που δεν την βοήθησαν ιδιαίτερα την προηγούμενη σεζόν για πολλούς και διάφορους λόγους.

Θέλει να συνεχίσει την παράδοση που “τρέχει” εντός έδρας με την Μπολόνια: Παραμένει αήττητη σε 12 μεταξύ τους αναμετρήσεις σημειώνοντας εννέα νίκες και τρεις ισοπαλίες. Στις οχτώ πέτυχε 2+ γκολ και κράτησε το μηδέν στις πέντε. Θέση βασικού θα πάρει ο Φατζόλι, από τον πάγκο θα ξεκινήσει και πάλι ο Κόστιτς.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Κράτησε το μηδέν στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-0) από τη Μίλαν. Τα γκολ πέτυχαν Ζιρού (11′) και Πούλισικ (21′).

Ντεμπούτο με το… αριστερό για την Μπολόνια στη Σέριε Α. Το βράδυ της Δευτέρας πέταξε τρεις βαθμούς στο “Renato Dall’ Ara” γνωρίζοντας την ήττα από τη Μίλαν. Δημιούργησε κάποιες καλές στιγμές για να σκοράρει (σ.σ. είχε και δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο), στο ύψος των περιστάσεων στάθηκε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.

Θα πρέπει να γυρίσουμε 12 χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία εκτός έδρας νίκη των “ροσομπλού” επί της Γιουβέντους (2-0). Σε 24 μεταξύ τους αναμετρήσεις, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, έχουν απολογισμό 0-6-18. Ο προπονητής Τιάγκο Μότα δεν αποκλείεται να ανακατέψει την τράπουλα στο Τορίνο, δεν θα μας προξενήσει εντύπωση αν πάρει φανέλα βασικού ένας εκ των νεοαποκτηθέντων Κάρλσον και Εντόι.