*Μία φορά έχουν αναμετρηθεί εντός δεκαετίας.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Λέστερ-Μπρίστολ Σίτι 1-0.

*Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Γουέστ Μπρομ, στα πλαίσια της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Φέλοους στο 45’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Γουάλας στο 50’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε ακόμα μία ήττα. Είχε μεν ευκαιρίες, απείλησε με μερικές από αυτές την αντίπαλη εστία, όμως δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, στην οποία υπέκυψε τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Την άμεση επιστροφή της στις νίκες θέλει να πετύχει, αν και το έργο της αναμένεται αρκετά δύσκολο. Φιλοξενεί την πιο δυνατή Λέστερ, η οποία δίνει μάχη τόσο για την απευθείας άνοδο, όσο και για τον τίτλο. Δεν πείθει με την εικόνα της το τελευταίο διάστημα, μετράει μόλις μία νίκη στα έξι πρόσφατα παιχνίδια της, όμως η διακοπή των εθνικών ομάδων της έδωσε αρκετό χρόνο για να προετοιμαστεί κατάλληλα για το εν λόγω παιχνίδι.

Μπρίστολ Σίτι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Τσέλσι με σκορ 4-2, στα πλαίσια του FA Cup. Το 1-0 ο Κουκουρέγια στο 13’ και το 2-0 ο Πάλμερ στο 45+1’. Το 2-1 πέτυχε ο Ντισασί με αυτογκόλ στο 51’ και το 2-2 ο Μαβιντίντι στο 62’. Το 3-2 έκανε ο Τσουκουεμέκα στο 90+2’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαντουέκε στο 90+8’.

Πάλεψε η Λέστερ, όμως δεν κατάφερε να φύγει με το επιθυμητό αποτέλεσμα από την έδρα της πιο δυνατής Τσέλσι. Ασφυκτική η πίεση των γηπεδούχων, γι’ αυτό και υπέκυψε εύκολα στο πρώτο ημίχρονο, παρ’ όλα αυτά εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε στην επανάληψη, φέρνοντας το ματς στα ίσα με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Εν τέλη στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι σκόραραν και πάλι, παίρνοντας την πρόκριση.

Δεν αναμένεται να την πτοήσει ο αποκλεισμός από το FA Cup, αφού ο στόχος της για φέτος είναι ένας, η κατάκτηση του πρωταθλήματος και συνάμα η απευθείας άνοδος. Πολλά τα σκαμπανεβάσματά της τελευταία, δεν είναι σταθερή αμυντικά, με αποτέλεσμα να δέχεται εύκολα γκολ. Στα θετικά το γεγονός ότι σκοράρει με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της, κάτι το οποίο τη βοήθησε ώστε να αποφύγει μερικά αρνητικά αποτελέσματα.