*Οι δύο πρώτες ομάδες του κάθε ομίλου προκρίνονται στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, ενώ η τρίτη συνεχίζει στο Κόπα Σουδαμερικάνα.

*Α’ Γύρος: Βέλες Σάρσφιλντ – Μπραγκαντίνο 2-2

Δείτε τα Προγνωστικά Copa Libertadores

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 0-1 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Σεαρά, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 17’ ο Ίταλο σκόραρε το μοναδικό τέρμα στο παιχνίδι για τους φιλοξενούμενους. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, αποβλήθηκε ο Ραμόν.

Η Μπραγκαντίνο μπορεί να μην έχει ηττηθεί στο ξεκίνημά της στο πρωτάθλημα Βραζιλίας, όμως δεν εντυπωσιάζει έχοντας απολογισμό δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. Προέρχεται από την εκτός έδρας επιτυχία κόντρα στη Σεαρά (0-1), ματς στο οποίο έπαιξε όσο χρειάστηκε για να πάρει το “τρίποντο”. Έτσι, επέστρεψε στις επιτυχίες ύστερα από δύο αναμετρήσεις και την ήττα στο τελευταίο για το Λιμπερταδόρες, με αντίπαλο την Εστουδιάντες και σκορ 2-0. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός οι Λουάν Καντίδο, Πρασέδες και Κάρλος Εντουάρντο.

Μπραγκαντίνο Στατιστικά

*3 σερί αναμετρήσεις είχαν under 2.5

*3/5 ματς τελευταία έληξαν με No Goal

*Δέχεται γκολ σε 4/10 τελευταία εντός

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΒΕΛΕΣ ΣΑΡΣΦΙΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 3-2 εντός έδρας, κοντρα στην Τίγρε, για το πρωτάθλημα. Στο 23’ ο Ομπάντο σκόραρε για το 0-1, όμως στο 26’ ο Φλορεντίν ισοφάρισε και στο 33’ ο Γιάνσον με εκτέλεση πέναλτι ολοκλήρωσε την ανατροπή. Στο 40’ ο Φερνάντες το 3-1 του ημιχρόνου και στο 87’ ο Πριέτο μείωσε για το τελικό αποτέλεσμα.

H Βέλες Σάρσφιλντ επέστρεψε στις επιτυχίες όσον αφορά το πρωτάθλημα, καθώς επιβλήθηκε της Τίγρε (3-2) εντός έδρας, πιο εύκολα απ’ ό,τι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα, αφού έκανε την ανατροπή από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Πήρε “τρίποντο” ύστερα από επτά αναμετρήσεις σε πρωτάθλημα και Κόπα Λιμπερταδόρες. Δεν έχει καταφέρει να σημειώσει νίκη στο Λιμπερταδόρες με απολογισμό μία ισοπαλία και δύο ήττες. Στο αγωνιστικό σκέλος, ο Βακάρι δεν υπολογίζει τον τιμωρημένο Φλορεντίν και τους τραυματίες Χιανέτι, Χάρα και Μούλετ.