*42η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ντάγκεναμ – Μπόρεχαμ Γουντ 1-3

*Τρία σερί under 2,5 μαζί με N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ έχασε 3-0 εκτός έδρας από την Τσέστερφιλντ, με τα δύο γκολ να τα δέχεται από τον Γκράιμς (28’, 67’), ένα σε κάθε ημίχρονο, με το τρίτο να έρχεται από τον Μάντενβιλ στο 46ο λεπτό.

Η Μπόρεχαμ Γουντ ηττήθηκε με 3-0 εκτός έδρας από την Τσέστερφιλντ, την πρωταθλήτρια της κατηγορίας, την ομάδα που ανέβηκε στις επαγγελματικές.

Αυτή ήταν η τέταρτη σερί ήττα της, ίσως η πιο δικαιολογημένη, έκτη στους οκτώ τελευταίους αγώνες, διάστημα στο οποίο έχει πετύχει μόλις μία νίκη, η οποία ήρθε στο γήπεδό της. Εκεί που έχασε μόνο τον πιο πρόσφατο αγώνα της, έπειτα από συγκομιδή εφτά βαθμών στα τρία προηγούμενα παιχνίδια στην έδρα της.

Έχει τις δεύτερες πιο πολλές ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, μόνο η Γιορκ έχει παραπάνω από αυτήν, γι’ αυτό και είναι σχετικά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Μπήκε πλέον εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -1 από την ομάδα που είναι ακριβώς από πάνω της, στην τελευταία θέση παραμονής.

Μπόρεχαμ Γουντ Στατιστικά

*8/13 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Τρία σερί N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*4/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ντάγκεναμ έφερε 0-0 εντός έδρας με την Όλνταμ, ούσα λίγο πιο επιθετική, έχοντας και δοκάρι.

Η Ντάγκεναμ έμεινε στο 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Όλνταμ, τέταρτη ισοπαλία της στους οκτώ τελευταίους αγώνες, αφού γενικώς συνηθίζει και αυτή να φέρνει αρκετά Χ στα παιχνίδια της.

Ειδικά μακριά από την έδρα της, έχασε τον πιο πρόσφατο αγώνα της, αλλά έχει και έξι ισοπαλίες στα 10 τελευταία παιχνίδια της.

Μπορεί οριακά να είναι στο πρώτο μισό του βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα, είναι μόλις στο +6 από την ζώνη του υποβιβασμού.

Όσον αφορά στις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου, ούτε λόγος να γίνεται αυτή την περίοδο για κάτι τέτοιο, αφού έχει μείνει πλέον πάρα πολύ πίσω.