*3η αγωνιστική των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες

Δείτε τα Προγνωστικά Copa Libertadores

ΟΛΙΜΠΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-2) της Χενεράλ Καμπαγιέρο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Μαραμπέλ (3′) και Άουτσε (19′), την ανατροπή των δεδομένων πραγματοποίησαν οι Γκονσάλες (64′, 85′) και Πάιβα (73′)

Στο κυνήγι της πρωτοπόρου Λιμπερτάδ (-8) παραμένει η Ολίμπια. Διατηρείται αήττητη σε τρεις αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα Παραγουάης (2-1-0), την Κυριακή του Πάσχα επέστρεψε από την… κόλαση στην έδρα της Χενεράλ Καμπαγιέρο. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 πριν συμπληρωθούν 20′, την ολική ανατροπή πραγματοποίησε ο Γκονσάλες στο 85′ με το δεύτερο προσωπικό γκολ του.

Στις δύο πρώτες αγωνιστικές στον 7ο όμιλο του Κόπα Λιμπερταδόρες αναδείχθηκε ισόπαλη με την Σέρο Πορτένιο (0-0 εντός) και ηττήθηκε στην έδρα της Πενιαρόλ (2-1). Σχεδόν σε όλο το ρόστερ του μπορεί να υπολογίζει ο προπονητής Κάσερες για τη σημερινή αναμέτρηση, μοναδικός απόντας ο τραυματίας Αλκαράζ.

ΟΛΙΜΠΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 4/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΟΛΟΝ ΣΑΝΤΑ ΦΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Εστουντιάντες. Προηγήθηκαν δύο φορές οι γηπεδούχοι με Μπερνάρντι (4′) και Ροντρίγκες (41′), απάντησαν ισάριθμες οι Μορέλ (23′) και Κοτσιουμπίνσκι (90+8′).

Τέσσερις βαθμούς πίσω από τη ζώνη των πλέι οφ του πρωταθλήματος Αργεντινής βρίσκεται η Κολόν Σάντα Φε, δύο στροφές πριν την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας αυτού. Προέρχεται από τέσσερις σερί ισοπαλίες και αγνοεί τη νίκη σε οχτώ αγωνιστικές (0-6-2).

Το Μεγάλο Σάββατο είδε το “τρίποντο” να ξεγλιστρά μέσα από τα χέρια της με αντίπαλο την Εστουντιάντες που ισοφάρισε σε 2-2 στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων. Στην πρεμιέρα του 7ου ομίλου του Κόπα Λιμπερταδόρες η Κολόν Σάντα Φε επικράτησε της Πενιαρόλ (2-1 εντός), προτού επιστρέψει με άδεια χέρια από την έδρα της Σέρο Πορτένιο (3-1).