2ος προκριματικός γύρος

*Νοκ άουτ αναμέτρηση. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι

*Κεκλεισμένων των θυρών

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους

Καϊσάρ – ΑΠΟΕΛ στην Bwin
Bwin

Δείτε τα Προγνωστικά Europa League

ΚΑΪΣΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ (Καζακστάν, -)

Η Καϊσάρ έχει κάνει μέτριο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της τρέχουσας αγωνιστικής περιόδου καθώς έχει σημειώσει τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία σε επτά ματς. Στο τελευταίο παιχνίδι που έδωσε, υστέρησε σε απόδοση στο δεύτερο μέρος και δέχτηκε δύο γκολ από την Καϊράτ Αλμάτι (2-1) για την εις βάρος της ανατροπή. Γενικότερα, είναι πιο δυνατή και αξιόπιστη όταν αγωνίζεται εντός έδρας παρά εκτός, καθώς παραμένει αήττητη σε τρία ματς πρωταθλήματος με δύο νίκες και μία ισοπαλία. Να σημειωθεί ότι πήρε το εισιτήριο για τα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ, ως η Κυπελλούχος Αζερμπαϊτζάν για την περασμένη αγωνιστική περίοδο. Στο αγωνιστικό σκέλος, ο Στόϊτσκο Μλαντένοφ δε μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες του αμυντικού Έλντος Αχμέτοφ διότι είναι τιμωρημένος.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 2-1 από την Καϊράτ Αλμάτι εκτός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Πήρε προβάδισμα στο 44’ με τον Λομπιανίτζε για το 0-1 του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 72’ με τον Άμπικεν και στις καθυστερήσεις ολοκλήρωσαν την ανατροπή με τον Εσεόλα.

ΚΑΪΣΑΡ Στατιστικά

*4/6 ματς τελευταία με under 2.5 (δες το στη bwin)

*4/5 παιχνίδια πρόσφατα έληξαν με no goal

*Χωρίς εντός έδρας ήττα για 7 αγώνες

Παίξε νόμιμα στη Bwin +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΑΠΟΕΛ ΑΝΑΛΥΣΗ (Κύπρος, 58)

Ο ΑΠΟΕΛ πανηγύρισε την πρώτη νίκη στο νέο πρωτάθλημα, καθώς επιβλήθηκε της ΑΕ Λεμεσού με 1-0 εντός έδρας. Πολύ δύσκολη νίκη για το συγκρότημα του Μαρίνου Ουζουνίδη, που είναι φανερό ότι ακόμα δεν είναι στο επίπεδο που θέλει ο Έλληνας τεχνικός. Μία νίκη, μία ισοπαλία και μία ήττα ο απολογισμός στο πρωτάθλημα. Όσον αφορά την ευρωπαϊκή του πορεία, δυσκολεύτηκε επίσης, κόντρα στην αλβανική Τζιλάνι στον προηγούμενο γύρο, όμως κατάφερε με δύο γκολ στην παράταση να πάρει την πρόκριση. Όσον αφορά την αποστολή για την αναμέτρηση με τους Αζέρους, συμπεριλήφθηκαν ο επιθετικός Νούχιου και ο μέσος Ανουάρ, με τον δεύτερο να έχει ήδη κάνει το ντεμπούτο του στο τελευταίο παιχνίδι πρωταθλήματος.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 1-0 της ΑΕ Λέμεσού εντός έδρας, για το πρωτάθλημα. Μπήκε δυνατά στην αρχή, έχασε ευκαιρίες, όμως η ΑΕΛ στο δικό της καλό κομμάτι είχε καλύτερες φάσεις. Από ένα δοκάρι για καθεμία στο δεύτερο μέρος. Το γκολ της νίκης σημειώθηκε με αυτογκόλ του Μεντόγεβιτς στο 85’.