*Σε προηγούμενους γύρους: Ιβερντόν – Σερβέτ 4-1, Ιβερντόν – Σερβέτ 1-0

*Over 2,5 στα 6/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ελβετίας

ΙΒΕΡΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-0) της Ζυρίχης. Δύο γκολ πέτυχε ο Κέβιν Κάρλος (83′, 88′), το σκορ άνοιξε ο Λε Πόγκαμ στο 8′. Με δέκα ολοκλήρωσαν και οι δύο ομάδες (62′ Μάιους / 45′ Κοντέ).

Ευτύχησε να προηγηθεί πριν καν συμπληρωθούν 10′ στην αναμέτρηση με τη Ζυρίχη, σε ένα ημίχρονο που δεν δημιουργήθηκαν περαιτέρω ευκαιρίες. Απειλήθηκε σε δύο περιπτώσεις στο δεύτερο, προτού “χτυπήσει” στην κόντρα σκοράροντας δύο φορές μέσα σε πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′.

Νίκη μετά από δύο σερί ήττες για την Ιβερντόν, έκανε το 3Χ3 στο “Stade Municipal” στο οποίο φιλοξενεί την ανεβασμένη Σερβέτ. Στην τελευταία μεταξύ τους αναμέτρηση στο εν λόγω γήπεδο είχε επικρατήσει με το εμφατικό 4-1 στις 26 Αυγούστου 2023. Η αμέσως προηγούμενη σχετική νίκη της χρονολογείται τον Αύγουστο 2008 (3-0). Τιμωρημένοι είναι οι Ντελ Φάμπρο και Μάιους.

ΙΒΕΡΝΤΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 8/10 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΡΒΕΤ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-1) της Λωζάνης Ουσί. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Κρίβελι (11′), Οντουά (13′) και Μπολά (59′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αϊντίνι στο 64′.

Πίεσε την ουραγό Λωζάνη Ουσί από το ξεκίνημα της μεταξύ τους αναμέτρησης και δικαιώθηκε, σκοράροντας δύο φορές μέσα σε δύο λεπτά με Κρίβελι και Οντουά επιβεβαιώνοντας, ουσιαστικά, το ρόλο του φαβορί που έφερε. Απειλήθηκε λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, η εστία της παραβιάστηκε μετά από ασταθέστατη απόκρουση του τερματοφύλακα Μαλ.

Τρίτη σερί νίκη για τη Σερβέτ που παραμένει αήττητη σε 15 αγωνιστικές (10-5-0). Μακριά από το σπίτι της έχει απολογισμό τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες σε επτά (σ.σ. κράτησε το μηδέν στις τέσσερις). Την Πέμπτη (15/2) υποδέχεται τη Λουντογκόρετς για τα νοκ άουτ πλέι οφ του Κόνφερενς Λιγκ.