*2η αγωνιστική των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες

Δείτε τα Προγνωστικά Κόπα Λιμπερταδόρες

ΦΛΑΜΕΝΓΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε. Στο 75′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Γουέλινγκτον Ράτο, απάντησε ο Μπρούνο Ενρίκε εννέα λεπτά αργότερα.

Ντεμπούτο με βαθμό στην έδρα της Ατλέτικο Γκοϊανιένσε για την Φλαμένγκο (1-1) στο πρωτάθλημα Βραζιλίας. Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, ανέβασε ρυθμούς στη συνέχεια δημιουργώντας οχτώ ευκαιρίες (δύο στην εστία). Την προηγούμενη βδομάδα το συγκρότημα του Πάουλο Σόουζα ξεκίνησε με το δεξί τους ομίλους του Κόπα Λιμπερταδόρες αλώνοντας την έδρα της Σπόρτινγκ Κριστάλ (2-0).

Γκρίνια επικρατεί στο στρατόπεδο της Φλαμένγκο από πλευράς των οργανωμένων οπαδών, περιμένουν αγωνιστική βελτίωση από τους ποδοσφαιριστές του Πάουλο Σόουζα που, σύμφωνα με κάποια ΜΜΕ, βρίσκεται με το ένα πόδι εκτός συλλόγου. Την προηγούμενη βδομάδα οπαδοί συγκεντρώθηκαν έξω από το προπονητικό κέντρο για να διαμαρτυρηθούν. Ένα αρνητικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση με την Ταγιέρες μπορεί να φέρει εξελίξεις σε κάθε επίπεδο.

ΦΛΑΜΕΝΓΚΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΤΑΓΙΕΡΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (5-1) από την Ντεφένσα Χουσίσια. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Ροτόντι (4′), Φερνάντες (40′, 67′), Μερέντιελ (51′) και Αλανίς (74′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σάντος (88′).

Ηχηρό χαστούκι δέχτηκε η Ταγιέρες από την Ντεφένσα Χουστίσια πριν από λίγες μέρες, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Αργεντινής. Το συγκρότημα του Πέδρο Καϊσίνια μάζεψε πέντε φορές την μπάλα από τα δίχτυα του γνωρίζοντας βαρύτατη ήττα στο “Mario Alberto Kempes” (5-1), αποτέλεσμα που την διατηρεί στην προτελευταία θέση του 1ου ομίλου.

Άκρως αποτελεσματικοί παρουσιάστηκαν οι φιλοξενούμενοι: Δημιούργησαν συνολικά επτά ευκαιρίες, οι έξι από αυτές βρήκαν εστία και οι πέντε τα δίχτυα. “Θα πρέπει να ακολουθήσουμε το αγωνιστικό πλάνο μας, είναι σημαντικό να αντιμετωπίσουμε την Φλαμένγκο ομαδικά”, είπε ο προπονητής της Ταγιέρες. Ξεπέρασαν τις ενοχλήσεις κι επιστρέφουν οι Βαλόγιες και Σάντος, ανοιχτό παραμένει το ενδεχόμενο συμμετοχής του Γκάρο.