*2η αγωνιστική (εξ αναβολής)

*GG & over 3,5 στα επτά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΕΓΚΕΡΣΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από τη Ράουφος. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν Χούσταντ (21′) και Έστερουντ (83′). Ισοφάρισε προσωρινά ο Λάρσεν στο 66′.

Αν και ανέβασε κατακόρυφα στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με 20 ευκαιρίες, έξι από τις οποίες βρήκαν στόχο, η Έγκερσουντ υποκλίθηκε στη Ράουφος πετώντας τρεις βαθμούς μπροστά στο κοινό της. Παράλληλα επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα μετά από δύο αγωνιστικές (1-1-0).

Αγνοεί τη νίκη σε τέσσερις εντός έδρας αναμετρήσεις (0-2-2): Σκόραρε σε όλες, ενώ παράλληλα δέχτηκε συνολικά οχτώ γκολ. Την τελευταία φορά που υποδέχτηκε την Ασάνε αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2) πριν από δέκα χρόνια, στις 21 Ιουνίου 2014.

ΕΓΚΕΡΣΟΥΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα οχτώ τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

ΑΣΑΝΕ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Σάντνες. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Μπάρμεν στο 21′.

Τέλος στο αρνητικό σερί τριών ηττών έβαλε η Ασάνε πριν από τέσσερις μέρες, πετώντας νοκ άουτ τη Σάντνες μπροστά στο κοινό της. Εκμεταλλεύτηκε την εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου σκοράροντας στα μέσα αυτού, δέχτηκε πίεση στο δεύτερο και είχε σε εγρήγορση τον τερματοφύλακα Κιέλεβοντ (τέσσερις αποκρούσεις).

Μακριά από το σπίτι της γνώρισε τέσσερις σερί ήττες με διαφορά γκολ 3-9. “Τρέχει” μία θετική παράδοση απέναντι στην Έγκερσουντ παραμένοντας αήττητη σε πέντε αναμετρήσεις (3-2-0), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

▶️ Δες το BET BUILDER προγνωστικό για τον αγώνα Έγκερσουντ – Ασάνε από τους Betarades!