14η αγωνιστική

*Αήττητη η Πάφος σε εννέα συνολικά παιχνίδια με αντίπαλο την Καρμιώτισσα, έχοντας επικρατήσει στα 8/9.

*No Goal τα 7/8 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Πάφος – Καρμιώτισσα 3-0

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την ΑΕΖ Ζακακίου, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 34′ με τον Κατσαντώνη, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 56ο λεπτό. Έμεινε με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις, όταν και αποβλήθηκε ο Μαλόν.

Αήττητη παρέμεινε για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι η Καρμιώτισσα, έχοντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χρίστου Χαραλάμπους υποδέχθηκε την ΑΕΖ Ζακακίου, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Μπορεί να είχε κατοχή και τελικές, αλλά και να προηγήθηκε στο σκορ, ωστόσο δεν είχε απάντηση στο τέρμα της ισοφάρισης που δέχθηκε λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας.

“Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν κερδίσαμε το παιχνίδι αυτό. Στα πέντε λεπτά που χάσαμε την αυτοσυγκέντρωση μας το πληρώσαμε. Για 80-85 λεπτά ήμασταν καλύτεροι”, δήλωσε ο κόουτς Χαραλάμπους.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εκτός 2-2 με τη Δόξα Κατωκοπιάς, οπότε και με επτά βαθμούς είναι προτελευταία και πάνω μόνο από την ουραγό Δόξα. Εντός έδρας η μοναδική φετινή νίκη της (1-3-2).

Καρμιώτισσα Στατιστικά

*Goal/Goal τα έξι τελευταία παιχνίδια.

*Goal/Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΠΑΦΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Νέας Σαλαμίνας, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 58′ με τον Τάνκοβιτς και στο 81′ ο Ζάιρο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Από την πέμπτη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Πάφος, δείχνοντας σε εξαιρετική κατάσταση. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρσέδο φιλοξενήθηκε από τη Νέα Σαλαμίνα, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό με 0-2. Με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, ήταν αυτή που απειλούσε περισσότερο, σκοράροντας και τα δυο τέρματα της στο δεύτερο ημίχρονο. Βέβαια το σκορ μπορούσε να είναι ακόμη μεγαλύτερο.

“Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την εμφάνιση μας, κάναμε πολλές ευκαιρίες, δεν απειληθήκαμε και πήραμε το αποτέλεσμα που θέλαμε. Παίξαμε σε μία έδρα δύσκολη και καταφέραμε να κερδίσουμε. Δώσαμε ευκαιρίες και σε κάποια άλλα παιδιά, όμως το σημαντικό είναι ότι κάναμε καλή εμφάνιση και κερδίσαμε”, δήλωσε ο κόουτς Καρσέδο.

Με αυτά και με αυτά, έφτασε τους 29 βαθμούς και βρίσκεται στις πρώτες θέσεις της κατάταξης. Πανηγύρισε το διπλό και στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της. Σε περίπτωση που επικρατήσει και σήμερα, θα ισοφαρίσει το περσινό ρεκόρ των έξι σερί νικών.