*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

*Δεν έχει κερδίσει την Μπραν η Σάντεφιορντ σε κανένα από τα 12 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (0-4-8).

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΣΑΝΤΕΦΙΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Το προσπάθησε στην έδρα της Μπόντο Γκλιμτ αλλά δεν απέφυγε την ήττα με 4-3 εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Πήρε κεφάλι στο σκορ στο 13′, αλλά ένα καυτό πεντάλεπτο (22′, 25′, 27′) έβαλε στην θέση του οδηγού την Μπόντο με δύο γκολ διαφορά. Μείωσε στο 36′, αλλά στο 45+2′ η γηπεδούχος ανέκτησε το προβάδισμα αυτό. Στην επανάληψη, πέτυχε εκ νέου μείωση του σκορ (53′) αλλά δεν άλλαξε κάτι στην συνέχεια.

Δεν περίμενε το παιχνίδι απέναντι στην Μπόντο για να μαζέψει βαθμούς, πιο πολύ πόνεσε το 0-1 με αντίπαλο την Χαμ Καμ που είχε προηγηθεί. Κρατάει το ότι έκανε μια καλή εμφάνιση τηρουμένης της δυσκολίας που είχε η αναμέτρηση. Παραμένει στην προτελευταία θέση και στο -3 από την παραμονή, ενώ μετράει τέσσερις συνεχόμενες ήττες. Μακροχρόνιος ο μέσος Αμίν, έχει μάθε να ζει χωρίς αυτόν.

Σάντεφιορντ Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 3,5

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

ΜΠΡΑΝ

Προηγούμενο ματς: Τεράστια νίκη με 3-2 απέναντι στην Μόλντε εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 5′, έχασε πέναλτι στο 15′ αλλά βρήκε τα γκολ στην επανάληψη. Αρχικά, ισοφάρισε στο 49′, ενώ ένα καυτό επτάλεπτο την οδήγησε στην ολική ανατροπή (71′, 78′). Η αντίπαλος απλώς μείωσε στην τελευταία φάση του αγώνα με πέναλτι (90+5′).

Ήξερε πως για να διατηρήσει τις λιγοστές ελπίδες που έχει για τον τίτλο, έπρεπε να κερδίσει την Μόλντε και τα κατάφερε. Έπαιξε επιθετικά και ρίσκαρε πολύ στο δεύτερο ημίχρονο, τακτική που της βγήκε αφού πήρε παραμάζωμα την φιλοξενούμενη. Έφτασε τις οκτώ σερί νίκες στο πρωτάθλημα και αποτελεί καιρό τώρα την πιο φορμαρισμένη ομάδα της λίγκας. Σταθερά στο -7 από την πρώτη θέση και την Μπόντο Γκλιμτ, την οποία και φιλοξενεί την προτελευταία αγωνιστική. Τραυματίες οι Κρίστιανσεν, Γιένσεν, Μπλόμπεργκ και Βάρμινγκ, τιμωρημένος ο Καρτούν.