*25η αγωνιστική.

*Στον πρώτο γύρο: ΟΦΗ – Βόλος 1-1.

*Μόλις μια νίκη πήρε ο Βόλος στα τελευταία εφτά ματς κόντρα στον ΟΦΗ ανεξαρτήτως έδρας στο πρωτάθλημα (1-3-3).

*Μετρούν 8/13 μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Super League

ΒΟΛΟΣ

Προηγούμενο ματς: Eκτός έδρας ήττα 2-0 κόντρα στον Άρη. Το 1-0 ο Μορόν στο 45’, το 2-0 έκανε ο Ανσαριφάρντ στο 88’. Δίκαιο το αποτέλεσμα, ο Άρης ήταν σοβαρός, ο Βόλος ήταν παθητικός.

Είχε δύσκολο έργο με τον Άρη εκτός έδρας, στο ντεμπούτο του Χρήστου Κόντη στην άκρη του πάγκου του. Το πλάνο του ήταν παντελώς παθητικό, στο πρώτο ημίχρονο ο Άρης ήταν κυρίαρχος, έχασε απίστευτη ευκαιρία με τον Μορόν, βρήκε το γκολ λίγο πριν την ανάπαυλα. Οι Θεσσαλονικείς είχαν τον πλήρη έλεγχο στο δεύτερο 45λεπτο, συνέχισαν να μην απειλούνται, ο Βόλος δεν είχε την ποιότητα να βγάλει σοβαρές επιθέσεις. Έχασε πολλές ευκαιρίες ο Άρης, που τελικά βρήκε το 2-0 στο φινάλε και «κλείδωσε» μια άνετη και δίκαιη νίκη.

«Ψάχνουμε τον τρόπο να αλλάξουμε την ψυχολογία στην ομάδα. Στο 45’ δεχθήκαμε ένα γκολ που δυσκόλεψε την προσπάθειά μας. Ανέβηκε το ηθικό μας στο δεύτερο ημίχρονο ούτως ώστε να δημιουργήσουμε ευκαιρίες αλλά και πάλι δεν ήμασταν αποτελεσματικοί. Αυτό το γκολ στο τέλος του ημιχρόνου τελείωσε το παιχνίδι», είπε ο κόουτς Κόντης.

Δεύτερη σερί ήττα για την ομάδα του μετά το κομβικό εντός έδρας 1-2 απ’ τον ΠΑΣ Γιάννινα, δεν έχει νίκη στις τελευταίες 10 αγωνιστικές (0-3-7), βρίσκεται πλέον στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμος με ΠΑΣ και Κηφισιά. Επιστρέφει ο Μύγας (Αμυντικός, 14).

ΒΟΛΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δέχτηκε γκολ στα 22/24 ματς πρωταθλήματος.

*Έρχεται από 8/14 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΟΦΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα. Το 1-0 ο Ροσέρο στο 9’, το 2-0 έκανε ο Κόντε στο 19’. Μείωσε ο ΟΦΗ στο 68’ με τον Μπάκιτς, ο ίδιος παίκτης στο 83’ με πέναλτι το τελικό 2-2.

Αρχίζει να αποκτά αυτοπεποίθηση, στοιχείο που έλειπε αρκετά το προηγούμενο χρονικό διάστημα. Χαρακτηριστικό παράδειγμα το ματς της Κυριακής με τον ΠΑΣ Γιάννινα, εκεί έμεινε πίσω στο σκορ 2-0 και κατάφερε να βρει τις απαντήσεις στο δεύτερο μέρος, κάτι που δε θα συνέβαινε πριν μερικές εβδομάδες. Μετριότατη η εικόνα του ΟΦΗ ανασταλτικά, είχε έλλειψη συνοχής και αργές αντιδράσεις, ο ΠΑΣ δίκαια προηγήθηκε 2-0. Ωστόσο, στο δεύτερο 45λεπτο οι Κρητικοί έκαναν αντεπίθεση διαρκείας, ισοφάρισαν στο 83’ με πέναλτι, στο φινάλε είχαν κλασική ευκαιρία για την ολική ανατροπή!

«Έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι δεν είμαι ευχαριστημένος. Θα μπορούσαμε να πάρουμε ακόμα και τη νίκη. Το να επανέλθεις όταν βρίσκεσαι πίσω στο σκορ με 2-0 δεν είναι εύκολο. Ήταν ένα μάθημα για εμάς και για εμένα προσωπικά. Για το πως πρέπει να διαχειριζόμαστε τέτοια παιχνίδια, ειδικά στο κομμάτι της έντασης του παιχνιδιού όταν παίζουμε εκτός έδρας», είπε ο κόουτς Δέλλας.

Ο Έλληνας τεχνικός έκανε ντεμπούτο με το εντός έδρας 4-0 επί του Πανσερραϊκού, αυτοί οι τέσσερις πόντοι έφεραν την ομάδα του στους 24 πόντους και πλέον βρίσκεται στο +7 απ’ την τελευταία δυάδα, απόσταση που δεν τον εξασφαλίζει.