Betshop: Πλήθος στοιχημάτων στο Ρουμανία – Γερμανία (28/03)

Ανανεώθηκε:
Betshop logo megalo

Στις 21:45, η Ρουμανία κοντράρεται εντός έδρας με τη Γερμανία για τα Προκριματικά Μουντιάλ 2022 και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πληθώρα στοιχημάτων!

Ρουμανία – Γερμανία στη Betshop

Με νίκη ξεκίνησε την πορεία της στα Προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 η Ρουμανία. Υποδέχτηκε τη Βόρεια Μακεδονία, που έπρεπε να καταβάλει ωστόσο προσπάθεια για να νικήσει. Προηγούνταν με 2-0 από 50′, όμως μέσα σε δύο λεπτά, στο 82′ και το 83′, δέχτηκε δύο τέρματα. Και ενώ έδειχνε πως η ισοπαλία θα ήταν μάλλον το αποτέλεσμα που θα επικρατήσει, ήρθε το γκολ του Χάγκι στο 86′ για το 3-2. Ήταν αυτό που της έδωσε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Άνετο έργο είχε η Γερμανία στην εκκίνησή της στα Προκριματικά του Μουντιάλ 2022. Έπαιξε μέσα στο “σπίτι” της κόντρα στην Ισλανδία και την κέρδισε χωρίς να προσπαθήσει ιδιαίτερα. Μέσα στα πρώτα εφτά λεπτά ο Γκορέτσκα (3′) μαζί με τον Χάβερτζ (7′) είχαν ήδη σημειώσει το 2-0 υπέρ της. Το τρίποντο σφράγισε ο Γκουντογκάν με το χαμηλό σουτ του από 25 μέτρα απόσταση στο 56ο λεπτό, γράφοντας το τελικό 3-0.

Σύμφωνα με τις αποδόσεις της Betshop.gr, η Γερμανία διατηρεί τεράστιο προβάδισμα για νίκη. Ο άσος βρίσκεται στο 9.85, το “Χ” στο 5.90 και το διπλό στο 1.28.

Ενδιαφέροντα στατιστικά

• Η Ρουμανία έχει σκοράρει στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της (στο 1.74 το Over 0.5 γηπεδούχου)
  • Στους τρεις από τους τέσσερις τελευταίους αγώνες της Γερμανίας σημειώθηκαν τρία γκολ τουλάχιστον (στο 1.53 το Over 2.5 απόψε)