* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Αήττητη η Λανούς στα 7 τελευταία μεταξύ τους (5-2-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής

ΛΑΝΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ουνιόν Σάντα Φε. Ο Ματσούκα (61’) άνοιξε το σκορ για την Ουνιόν και ο Τρογιάνσκι (69’) ισοφάρισε για τη Λανούς.

Όρθια στην Σάντα Φε πριν μία εβδομάδα η “γκρανάτε”, διεύρυνε το αήττητο σερί της (2-3-0) και συνεχίζει ψηλά στη βαθμολογία Αργεντινής με ξεκάθαρο στόχο πλέον ένα διεθνές εισιτήριο για το 2024.

Απέναντι στην Ουνιόν ήταν μάλλον τυχερή που πήρε τον πόντο, αφού οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς πιο απειλητικοί για μία ώρα αγώνα. Γλίτωσε στις λεπτομέρειες το γκολ η άμυνα της Λανούς στο πρώτο ημίχρονο, αλλά σε νέα μετάβαση η Ουνιόν πήρε δικαίως το προβάδισμα. Με ωραία συνεργασία, από τις λιγοστές που έβγαλε σε όλο το ματς, ισοφάρισε η Λανούς κι επιστρέφει στο “Φορταλέσα” όπου μετρά 5 σερί νίκες!

Πολύ σημαντική η επιστροφή του Λέμα (στόπερ) που εξέτισε τιμωρία καρτών, επέστρεψε στην αποστολή κι ο Κάσερες (δεξί μπακ), αντιθέτως παραμένουν εκτός ο τραυματίας Κανάλε (στόπερ) και ο Ακόστα (εξτρέμ) για εξωαγωνιστικά “μπλεξίματα”.

ΛΑΝΟΥΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 6/8 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΤΑΓΙΕΡΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Άρσεναλ Σαραντί. Ο Σάντος πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 16ο λεπτό.

Με μία ακόμη νίκη πήγε στη διακοπή των εθνικών ομάδων η Ταγιέρες, που έχει απομείνει ως η μοναδική διώκτρια της πρωτοπόρου Ρίβερ. Στις 10 του μηνός έκανε το χρέος της υποδεχόμενη την ουραγό της λίγκας, το εντυπωσιακό σερί έφτασε στο 7-1-0, αλλά αν θέλει να διατηρήσει ζωντανές κάποιες μικρές ελπίδες τίτλου θα πρέπει να περάσει νικηφόρα απόψε από το “Φορταλέσα”.

Ο αρχισκόρερ Σάντος εκμεταλλεύτηκε λάθος αντίδραση του αντίπαλου κίπερ σε στατική φάση για να πετύχει το καθοριστικό γκολ. Δεν κατάφερε να “καθαρίσει” το παιχνίδι, αλλά η διαχείριση του προβαδίσματος ήταν σχετικά εύκολη απέναντι σε έναν φτωχό ποιοτικά αντίπαλο.

Εντυπωσιακή στις δύο τελευταίες επισκέψεις της στην ευρύτερη περιοχή του Μπουένος Άιρες, σκόραρε 7 φορές στα διπλά επί των Τίγκρε και Ράσινγκ!

Επέστρεψαν στην αποστολή οι Σουάρες (αρ. μπακ), Πασκίνι (αρ. μπακ), παραμένουν εκτός οι αναλώσιμοι Φερνάντες (αρ. μπακ), Σεκέιρα (μέσος), Ρομέρο (φορ).