*15η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στάθηκε καλά ανασταλτικά ο Αστέρας Βλαχιώτη την Τετάρτη, κράτησε την Καλαμάτα στο εντός έδρας 0-0 και πήρε έναν σημαντικό βαθμό. Απείλησε μόνο στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα που θα μπορούσε να έχει σκοράρει. Στον αντίποδα, η Καλαμάτα έδειξε λίγα πράγματα στο επιθετικό κομμάτι, δεν είχε καθαρές ευκαιρίες. Επιστροφή στις ισοπαλίες για την ομάδα της Σπάρτης μετά απ’ τις δύο σερί ήττες κόντρα σε ΑΕΚ Β’ (1-0 εκτός) και Ιεράπετρα (3-1 εκτός), δεν έχει νίκη στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές (0-3-4). Κέρδισε μόλις μια φορά σε 10 αγώνες, με 7 πόντους είναι στην 15η θέση της βαθμολογίας του νοτίου ομίλου, στο -5 απ’ την παραμονή.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στην Καλαμάτα την Τετάρτη.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δε σκόραρε στα 6/9 τελευταία παιχνίδια (δες το στη betshop).

*Under 2.5 τα 8/9 τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Είναι σε καλή κατάσταση, πήρε ακόμη μια εντός έδρας νίκη την περασμένη εβδομάδα κόντρα στον Εργοτέλη. Σκόραρε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και έβαλε τις βάσεις για την επικράτηση, ο Εργοτέλης σκόραρε δύο φορές και ήταν «μέσα» στο ματς. Στο δεύτερο μέρος είχε μεγάλες ευκαιρίες για να πάρει έστω την ισοπαλία, δεν είχε αποτελεσματικότητα. Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα μετά το εντός έδρας 2-0 επί της Ζακύνθου, το 1-0 επί της ΑΕΚ Β’ και το 1-0 επί του Παναθηναϊκού Β’, είχαν προηγηθεί δύο σερί ήττες κόντρα σε Λεβαδειακό (0-1 εντός) και Κηφισιά (1-0 εκτός). Με 21 πόντους και δύο ή τρία ματς λιγότερα, η Καλλιθέα βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας του νοτίου ομίλου, στο -4 απ’ την κορυφή.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-2 επί του Εργοτέλη. Στο 18’ το 1-0 του Μουνιέ, το 1-1 έκανε ο Καστανάσιος με πέναλτι στο 27’, το 1-2 έκανε ο Μπουρσέλης στο 35’. Ισοφάρισε ο Κωστίκας στο 40’, το 3-2 έκανε ο Μουνιέ στο 45’.