* Goal/Goal & Over 2.5 τα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (19/12): Σαμσουνσπόρ – Κασίμπασα 4-2

✅ Δείτε όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι για στοιχημα ✅

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-0) από την Γκαζιαντέπ. Ο Μαξίμ (6’) άνοιξε το σκορ και ο Κιζιλντάγκ (33’) το διαμόρφωσε.

Απομακρύνεται ο υπερβατικός στόχος ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου για τους “απάτσι”, επιβεβαιώνεται ότι το ρόστερ τους είναι ρηχό, καθώς με δύο κολλητές ήττες (δίχως γκολ) έπεσαν στην 7η θέση.

Στο Γκαζιαντέπ βρέθηκε νωρίς με την πλάτη στον τοίχο από στατική φάση των γηπεδούχων. Άγγιξε την άμεση ισοφάριση σε δική της η Κασίμπασα, αλλά η άμυνα αδράνησε ξανά σε κόρνερ για την κεφαλιά του 2-0. Έχασε την ισορροπία της, είχε πολλά προβλήματα στις μεταβάσεις και γλίτωσε από μεγαλύτερο σκορ πριν την ανάπαυλα. Είχε και η ίδια όμως κλασικές ευκαιρίες να ξαναμπει στο ματς, “εσβησε” μετά το χαμένο τετ α τετ στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους.

“Πρέπει να μάθουμε από αυτή την ήττα και να βελτιωθούμε. Τα λάθη που κάναμε στη μεσαία γραμμή καθόρισαν το αποτέλεσμα του αγώνα. Θα συνεχίσουμε να παλεύουμε μέχρι το τελευταίο ματς.” δήλωσε ο κόουτς Ουγκουρλού.

Στα αγωνιστικά νέα, ο αναπληρωματικός Σαντικού (μέσος) είναι ερωτηματικό μετά την απουσία του στο τελευταίο ματς, ενώ μακροχρόνια τραυματίες οι Σαντίκι (μέσος), Τσετίνκαγια (εξτρέμ).

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 8/11 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΑΜΣΟΥΝΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Άδανα Ντεμιρσπόρ. Ο Μεντόσα (41’) άνοιξε το σκορ για την Ντεμιρσπόρ και ο Ντιματά (90+2’) ισοφάρισε για την Σαμσουνσπόρ.

Τρίτη διαδοχική ισοπαλία για την ομάδα της Σαμσούντας, δεν έχει ξεμπλέξει οριστικά με τα σενάρια υποβιβασμού με το +6 από την επικίνδυνη ζώνη, αλλά δεν έχει εικόνα ομάδας που θα κινδυνεύσει πραγματικά στο φινάλε.

Την αδικεί το αποτέλεσμα του περασμένου Σαββάτου, παρότι στο πρώτο μέρος δεν είχε τη γνωστή ένταση μπρος στο κοινό της. Έχασε μεγάλη ευκαιρία νωρίς στο ματς, αλλά στο υπόλοιπο του ημιχρόνου δεν δημιουργήσε. Δέχθηκε το γκολ από μία “σκοτωμένη” σέντρα και στο φινάλε του πρώτου μέρους γλίτωσε το δεύτερο γκολ σε τετ α τετ των φιλοξενούμενων.

Μετά την ανάπαυλα όμως ήταν πολύ ανώτερη (1.93 – 0.06 xGoals) και όσο περνούσαν τα λεπτά δυνάμωνε μέσα στο γήπεδο. Στην τρίτη μεγάλη της ευκαιρία μετά το 80’ έφερε το ματς στα ίσια και στις καθυστερήσεις φώναξε δικαίως για πέναλτι, πριν ο σκόρερ της αποτύχει σε διπλή φάση να γυρίσει το ματς.

“Είμαι ευχαριστημένος με την απόδοση, αλλά όχι με το αποτέλεσμα. Αν είχαμε λίγη τύχη θα είχαμε κερδίσει.” δήλωσε ο κόουτς Γκίσντολ.

Στα εκτός έδρας αποδυναμώνεται αισθητά, μετά το διπλό των Αδάνων αρχές Δεκέμβρη τρέχει 0-4-4 σερί στα ταξίδια της.

Εξέτισε τιμωρία ο ποιοτικός Χόλσε (εξτρέμ), παραμένουν τραυματίες οι στόπερ Σάτκα, Τσετίν. Βασικός ο πρώτος.