*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Μπέρμιγχαμ-Χάντερσφιλντ 2-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Στόουκ, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Τζαγκιέλκα στο 13’ και το 2-0 ο Μπράουν στο 73’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μπάκερ στο 90+4’ με πέναλτι.

Τραγική εμφάνιση και δίκαιη ήττα για τη Χάντερσφιλντ. Σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο ήταν η εικόνα της, καθώς δεν ήταν σε καμία περίπτωση δημιουργική, ενώ παράλληλα δεν μπόρεσε να κρατήσει καθόλου τους γηπεδούχους μακριά από την εστία της, με αποτέλεσμα να δεχθεί γκολ τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει, προκειμένου να επιστρέψει στις νίκες. Βρίσκεται ξανά σε κακή περίοδο, έχοντας πάρα πολλά προβλήματα στο αμυντικό της κομμάτι, ενώ παράλληλα δείχνει να δυσκολεύεται να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα μετά από πολύ καιρό. Η αλλαγή προπονητή μπορεί να της δώσει έναν αέρα αισιοδοξίας, αλλά σίγουρα χρειάζεται κάτι πολύ περισσότερο για να μπορέσει να ξεφύγει από τη δύσκολη θέση στην οποία βρίσκεται σχεδόν από την αρχή της σεζόν.

Χάντερσφιλντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Κάρντιφ, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Εντζί στο 84’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Ρόμπινσον στο 90+5’.

Κάκιστη εμφάνιση και ήττα για τη Μπέρμιγχαμ. Ανύπαρκτη στον αγωνιστικό χώρο, δεν είχε ιδιαίτερες ευκαιρίες, με αποτέλεσμα να μην καταφέρει να απειλήσει την αντίπαλη εστία. Η άμυνά της ήταν εκείνη που της κόστισε, αφού υπέκυψε στην έντονη πίεση που άσκησαν οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη, δεχόμενη δύο γκολ στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα.

Μια εντελώς διαφορετική εμφάνιση θα πρέπει να κάνει σήμερα, καθώς έχασε πολύ «έδαφος» μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής. Θετικά στοιχεία άφησε παρ’ όλα αυτά στις τελευταίες εξόδους της και θέλει ιδανικά να φύγει με το τρίποντο, παίρνοντας έτσι μεγάλο ψυχολογικό, αλλά και βαθμολογικό προβάδισμα. Έχει όμως αρκετές αστάθειες αμυντικά, οι οποίες την πληγώνουν συχνά και αυτό θα πρέπει να προσέξει στη σημερινή αναμέτρηση, καθώς μια ήττα θα ήταν το χειρότερο δυνατό σενάριο για κείνη.