*Στα τελευταία 24 μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, ο ΟΦΗ έχει μόλις πέντε νίκες (5-9-10).

*Έρχονται από εννέα σερί μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Super League

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Προηγούμενο ματς: Eκτός έδρας ήττα 3-0 κόντρα στον ΠΑΟΚ. Το 1-0 ο Μουργκ στο 22’, το 2-0 έκανε ο Ζίβκοβιτς στο 54’, ο ίδιος παίκτης το 3-0 στο 59’. Είχε χαμένο πέναλτι στο 41’ ο Αστέρας Τρίπολης.

Κατώτερος των περιστάσεων στην εκτός έδρας απαιτητική πρεμιέρα με τον ΠΑΟΚ, υπέστη δίκαιη ήττα. Επέλεξε να προσεγγίσει πλήρως παθητικά την αναμέτρηση, κάτι λογικό με δεδομένη τη δυσκολία της, ωστόσο θα μπορούσε να διεκδικήσει περισσότερα αν ήταν πιο θαρραλέος. Καθοριστικό σημείο το χαμένο πέναλτι του Μιριτέλο στο 41’, εκεί θα μπορούσε να ισοφαρίσει, όλα κρίθηκαν γρήγορα στο δεύτερο μέρος με τα γκολ του Ζίβκοβιτς.

“Ο ΠΑΟΚ άξιζε να κερδίσει, καθώς φάνηκε η διαφορά στην ταχύτητα, γιατί ο αντίπαλός μας είχε πολύ περισσότερα επίσημα παιχνίδια απ’ ότι εμείς. Σίγουρα η ομάδα είχε τις ευκαιρίες της, κυρίως αυτή του πέναλτι, αλλά μετά το 2-0 δεν μπορέσαμε να κάνουμε κάτι”, είπε ο κόουτς Ράσταβατς. Σήμερα το ματς είναι περισσότερο στα μέτρα της ομάδας της Αρκαδίας, που οφείλει να παρουσιαστεί βελτιωμένη. Ενισχύθηκε με τον μέσο Σουρλή απ’ τον Ολυμπιακό. Στην αποστολή ο νεοαποκτηθέντας Σουρλής (μέσος, από Ολυμπιακό).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Είχε 4/5 G/G σε φιλικά και επίσημα.

*Είχε 5/5 2-3 Goal σε φιλικά και επίσημα.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΟΦΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-2 επί του Άρη. Το 1-0 ο Ντίκο στο 17’, το 2-0 έκανε ο Τοράρινσον στο 38’. Μείωσε ο Λορέν Μορόν στο 40’, ισοφάρισε ο Φαμπιάνο στο 64’. Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις απ’ τον Νέιρα.

Πήρε μεγάλη νίκη την περασμένη εβδομάδα, στην εντός έδρας πρεμιέρα με τον Άρη. Ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματικός στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε δύο φορές σε λίγες τελικές προσπάθειες, στάθηκε τυχερός στο δοκάρι του Πάλμα, είδε τον Άρη να μειώνει λίγο πριν το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος οι Θεσσαλονικείς ήταν πιεστικοί, ισοφάρισαν από στατική φάση και είχαν δεύτερο δοκάρι για την ανατροπή, ο ΟΦΗ πήρε βοήθειες απ’ τους παίκτες που ήρθαν απ’ τον πάγκο και βρήκε το τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις.

“Δεν μπορώ να πω ότι είχαμε τρομερή εμφάνιση και δεν πρέπει να παρασυρθούμε από την απόδοση μας. Είμαστε μακριά ακόμα από αυτό που θέλουμε. Θα συνεχίσουμε να δουλεύουμε, να βελτιωνόμαστε, αμυντικά, δημιουργικά, επιθετικά. Πρέπει να βελτιωθούμε σε όλα για να έχουμε ακόμα καλή απόδοση στο μέλλον”, είπε ο κόουτς Νταμπράουσκας. Η πρώτη εντύπωση της ομάδας του είναι θετική, αν και έδειξε να μη λύνει τα αμυντικά προβλήματα που την ταλαιπώρησαν όλη την περσινή χρονιά.