*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κόβεντρι-Μπλάκμπερν 1-0.

✅ Δείτε όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι παμε στοιχημα ✅

ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σέφιλντ Γουένσντεϊ με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γουίντας στο 6’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σμόντικς στο 9’. Το 1-2 πέτυχε ο Τζόνσον στο 58’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πιρς με αυτογκόλ στο 64’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Μπλάκμπερν. Μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, ενώ παρ’ όλο που ισοφάρισε άμεσα, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, αφού υπέκυψε εύκολα στην πίεση των φιλοξενούμενων στο δεύτερο ημίχρονο.

Τη ζωή της δύσκολη έκανε με την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής, αφού πλέον βρίσκεται στο +3 από την 22η Μπέρμιγχαμ. Υποχρεωμένη να πάρει το τρίποντο σήμερα, ώστε να εξασφαλίσει ως ένα μεγάλο βαθμό το ότι δεν θα κινδυνεύσει τη τελευταία αγωνιστική ή ακόμα καλύτερα να παραμείνει και μαθηματικά στην κατηγορία. Αντιμετωπίζει την αδιάφορη Κόβεντρι, χωρίς όμως αυτό να σημαίνει πως θα της επιτρέψει να πάρει εύκολα το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Μπλάκμπερν Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΟΒΕΝΤΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Χαλ με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Φιλοτζένε στο 31’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πάλμερ στο 36’. Το 1-2 πέτυχε ο Καρβάλιο με πέναλτι στο 45+1’ και το 2-2 ο Τόμας στο 58’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Οχάιο στο 78’.

Πάλεψε η Κόβεντρι, αλλά δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της ανώτερης Χαλ. Έμεινε πίσω στο σκορ δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο, ενώ ακόμα και που ισοφάρισε ξανά στην επανάληψη, δεν κατάφερε στη συνέχεια να κρατήσει μακριά από την εστία της τους φιλοξενούμενους, δεχόμενη το γκολ που καθόρισε εν τέλη το τελικό σκορ.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα. Πεσμένη ψυχολογικά, αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερις αγώνες, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, ενώ είναι τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται εύκολα γκολ, τα οποία της κοστίζουν. Στα θετικά το γεγονός ότι βρίσκει δίχτυα στα περισσότερα παιχνίδια της, όμως αυτό δεν φαίνεται να της είναι αρκετό.