*3ος προκριματικός γύρος του Τσάμπιονς Λιγκ. Αγώνας ρεβάνς, σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Διεξάγεται στο στάδιο “ΓΣΠ” της Λευκωσίας.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στον επόμενο γύρο, θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Ερυθρός Αστέρας – Πιούνικ.

*A’ ματς: Μακάμπι Χάιφα – Απόλλων Λεμεσού 4-0

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ (Κύπρος, 110)

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με σκορ 4-0, από τη Μακάμπι Χάιφα, για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Στο 38’ ο Πεμπερνέ χρεώθηκε αυτογκόλ για το 1-0 του ημιχρόνου. Στο 54’ και στο 62’ ο Μοχάμεντ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ στο 60’ αποβλήθηκε ο Γιοβάνοβιτς για τον Απόλλωνα. Στο 79’ ο Πιερό σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

O Απόλλων Λεμεσού άρχισε με το χειρότερο τρόπο τις επίσημες αγωνιστικές του υποχρεώσεις, καθώς υπέστη βαριά εκτός έδρας ήττα για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ, από τη Μακάμπι Χάιφα (4-0). Η ανατροπή φαντάζει απίθανη, συνεπώς στον Απόλλωνα θα πρέπει να σκέφτονται ήδη τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Το πρωτάθλημα Κύπρου δεν έχει αρχίσει ακόμα, η σέντρα είναι προγραμματισμένη στα τέλη Αυγούστου.

Πριν από αυτό, ο Απόλλωνας έχει να παίξει τελικό Σούπερ Καπ με την Κυπελλούχο της περσινής σεζόν, Ομόνοια. Η ομάδα του Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ κατέκτησε το πρωτάθλημα, στην πρώτη χρονιά του 54χρονου Γερμανού στην Κύπρο. Είναι εκτός οι τραυματίες Ίλιεφ και Ζράντι, δύσκολα θα προλάβει ο Σπόλιαριτς που υπέστη μυϊκό τραυματισμό στο Ισραήλ. Εκτός και ο τιμωρημένος Βουκασίν Γιοβάνοβιτς.

Απόλλων Λεμεσού Στατιστικά

*3/5 ματς τελευταία με over 3.5 γκολ

*3/5 αναμετρήσεις έληξαν με No Goal

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΑΚΑΜΠΙ ΧΑΪΦΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ισραήλ, 169)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με σκορ 4-0 εντός έδρας, του Απόλλωνα Λεμεσού, για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Στο 38’ ο Πεμπερνέ χρεώθηκε αυτογκόλ για το 1-0 του ημιχρόνου. Στο 54’ και στο 62’ ο Μοχάμεντ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ στο 60’ αποβλήθηκε ο Γιοβάνοβιτς για τον Απόλλωνα. Στο 79’ ο Πιερό σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Μακάμπι Χάιφα είναι σε εξαιρετική κατάσταση αγωνιστικά και το απέδειξε ξανά, στο ματς με τον Απόλλωνα (4-0). Το αποτέλεσμα και η έκταση που είχε το σκορ τη φέρνει σχεδόν “αγκαλιά” με τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ και μίνιμουμ τη συμμετοχή της στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ. Έδειξε πανέτοιμη αγωνιστικά και στις αναμετρήσεις με τον Ολυμπιακό και πήρε μια δίκαιη πρόκριση.

Καλοδουλεμένο σύνολο από τον κόουτς Μπακχάρ, πιέζει ψηλά και δεν επιτρέπει στον αντίπαλο να αναπτυχθεί σωστά. Πολλά τρεξίματα από τον αμυντικό χαφ Αλί Μοχάμεντ, ποιοτική δημιουργία από τον Σερί, εκτελεστική δεινότητα από τον Πιερό. Δεν έχει ακόμα υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα Ισραήλ, ξεκινά στις 20 Αυγούστου. Όσον αφορά την αποστολή, ο Μπακχάρ δεν αντιμετωπίζει νέα προβλήματα απουσιών. Σταθερά εκτός ο Τζάμπερ.