ΑΓΙΑΞ Β - ΡΟΝΤΑ Προγνωστικά

*21η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο (13/8): Ρόντα – Άγιαξ Β 1-0

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*Μόλις μία ήττα έχει ο Άγιαξ Β στα πέντε εντός έδρας παιχνίδια που έχει δώσει απέναντι στην Ρόντα (3-1-1).

ΑΓΙΑΞ Β

Προηγούμενο ματς: Σε ανεξήγητα κακό ματς για τον ίδιο, γνώρισε βαριά ήττα με 3-0 από την Ντε Γκράαφτσαπ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έβγαλε μεγάλη νευρικότητα, ενδεικτικό ότι τελείωσε το παιχνίδι με εννέα παίκτες! Δέχτηκε το πρώτο γκολ στο 26′ και η πρώτη αποβολή σημειώθηκε στο 42′. Παίζοντας ένα ολόκληρο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο και τριάντα λεπτά με δύο (δεύτερη αποβολή στο 60′) ήταν θέμα χρόνου να δεχτεί και άλλα γκολ, όπως και έγινε στο 83′ και στο 90+2′ αντίστοιχα.

Συμπλήρωσε έξι παιχνίδια χωρίς νίκη η ομάδα του Χάιτινχα (0-4-2), που δεν βρίσκεται σε καλό φεγγάρι ενώ ταλαιπωρείται και από ορισμένα σημαντικά προβλήματα αγωνιστικής φύσεως, τα οποία δεν μπορεί με τίποτα να λύσει. Ένα εξ’ αυτών είναι η τραγική αμυντική του λειτουργία, αφού δέχεται φάσεις και γκολ με περίσσια άνεση. Τιμωρημένος ο στόπερ Φίρεκ, σβήστηκε η κάρτα του εξτρέμ Χλιόνσον και υπολογίζεται κανονικά σήμερα. Τραυματίας ο βασικός χαφ Ρεχέρ.

Άγιαξ Β Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με 2-3 γκολ

*13/15 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΡΟΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Έσωσε στο τέλος τον βαθμό απέναντι στην ΟSS εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική, συνολικά δεν την αφήνει ικανοποιημένη το τελικό 1-1. Το ματς δεν ξεκίνησε καλά για την ομάδα του Κερκράντε, που έμεινε πίσω στο σκορ με πέναλτι στο 3′, ενώ στο 22′ η αντίπαλος έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 0-2. Απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα προς το τέλος του ημιχρόνου (40′) και παρότι για το υπόλοιπο παιχνίδι έπαιξε με αυτό, δυσκολεύτηκε να παράξει φάσεις. Εν τέλει, βρήκε το γκολ στο 90+5′.

Δεν μπορεί να βρει τον εαυτό της μετά την αποχώρηση του τεχνικού Στρέπελ πριν από έναν μήνα, ενώ αδυνατεί να βρει τον αντικαταστάτη του, έχοντας καθυστερήσει χαρακτηριστικά. Με τον υπηρεσιακό Στράιμποσχ είναι άλλη ομάδα, αγνοεί την νίκη στα δύο τελευταία παιχνίδια (0-1-1) και η εικόνα της είναι σταθερά μέτρια. Έχασε έδαφος για την μάχη της οκτάδας και οι λύσεις οφείλουν να είναι ραγδαίες. Παραμένει εκτός με τραυματισμό ο στόπερ Φαν ντερ Πάβερτ.