* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (04/03): Ντρόχεντα – Μποέμιανς 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Ιρλανδίας

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) από την Νταντάλκ. Ο Ακιτούντε πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 80ο λεπτό.

Για πρώτη φορά μέσα στην σεζόν πέτυχαν back to back νίκες οι “τσιγγάνοι”, τη Δευτέρα εκμεταλλεύτηκαν το βατό εξ αναβολής ματσάρισμα με την ουραγό για το 4ο “τρίποντο” του τελευταίου μήνα, με το οποίο μείωσαν στο -5 από την κορυφή.

Η εμφάνιση ωστόσο απέναντι στην προβληματική Νταντάλκ δεν ήταν πειστική, τέλειωσαν το πρώτο ημίχρονο δίχως υποψία ευκαιρίας, ενώ κινδύνευσαν σε δύο περιπτώσεις. Βελτιωμένη η εικόνα του δεύτερου μέρους γα την Μποέμιανς, δίχως να έχει την κατοχή (42%). Απείλησε δις σε ροή αγώνα, προειδοποίησε και σε στατικό, πριν ο Ακιτούντε δώσει τη λύση με κεφαλιά σε φάουλ, ερχόμενος από τον πάγκο. Πιέστηκε στα τελευταία λεπτά, αλλά ανταπεξήλθε στα φορτώματα της περιοχής της.

Το 3×3 μέσα σε μία εβδομάδα ζήτησε ο κόουτς Ρέινολντς ενόψει Ντρόχεντα, μη υπολογίζοντας και πάλι στους τραυματίες Κόρνγουολ (στόπερ), Μπάκλεϊ (μέσος).

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 4/7 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 5/7 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΝΤΡΟΧΕΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Ντέρι Σίτι. Ο Ντέιβις (3’) άνοιξε το σκορ για την Ντρόχεντα, η Ντέρι γύρισε το ματς με Ντάφι (29’), Πάτσινγκ (45+1’) και ο Πιερό (86’) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Δεύτερη κολλητή εντός έδρας ισοπαλία στο 2-2 για τους “ντρογκς”, 4η σερί “μοιρασιά” μέσα σε δύο εβδομάδες, διατηρήθηκαν στην προτελευταία θέση που οδηγεί στα μπαράζ παραμονής. Μοναδική τους νίκη στην σεζόν το 2-1 επί της σημερινής αντιπάλου στον 1ο γύρο.

Ιδανικό το ξεκίνημα της Ντρόχεντα στην υποδοχή της ποιοτικότερης Ντέρι, ωραία η πλαγιοκόπηση για το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι όμως πήραν γρήγορα τον έλεγχο του αγώνα, πατούσαν με ευκολία την περιοχή της, δημιούργησαν πλειάδα επικίνδυνων καταστάσεων πριν ανατρέψουν το σκορ. Με έξοχη συνεργασία για το 1-1 και εντυπωσιακό τελείωμα εκτός περιοχής για το 1-2. Η Ντρόχεντα όμως προσαρμόστηκε μετά την ανάπαυλα, μονοπώλησε τις στιγμές μέχρι να βρει ισοφάριση σε ροή αγώνα.

Στα αγωνιστικά νέα, ο σημαντικός Χίνι (δεξί μπακ) εκτίει την 3η και τελευταία αγωνιστική της τιμωρίας του, ενώ αμφίβολος λογίζεται ο Γουιρ, ο οποίος παρότι μπακ είναι ιδιαιτέρως απειλητικός στα στατικά.