*10/12 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει η Μπρέντα στην έδρα του Άγιαξ Β (4-1-1).

ΑΓΙΑΞ Β

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με ανατροπή στην έδρα της Ντεν Χάαγκ με 2-1 την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Προηγήθηκε στο 25′, αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμά του μέχρι το ημίχρονο, αφού ισοφαρίστηκε στο 41′. Στην επανάληψη, δέχτηκε πίεση και υπέστη την ανατροπή στο 61′.

Δεν ήταν κακός στην Χάγη και με βάση την εικόνα του άξιζε ένα θετικό αποτέλεσμα, ειδικά στα τελευταία λεπτά έχασε ευκαιρίες και πίεσε σθεναρά για την ισοφάριση. Πλήρωσε την απειρία του αλλά και την κακή αμυντική του λειτουργία, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την τρίτη του συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα. Αδικεί πολλές φορές τον εαυτό του, θα μπορούσε να βρίσκεται ψηλότερα στην βαθμολογία.

Στα αγωνιστικά, τα προβλήματα τραυματισμών που αντιμετωπίζει είναι ως επί το πλείστον μακροχρόνια. Μοναδική εξαίρεση ο τραυματίας  πλάγιος μπακ Ζερμούνι.

Άγιαξ Β Στατιστικά

*3/5 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με N/G

*5/7 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με Over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΠΡΕΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Έκανε το καθήκον της και επικράτησε της Ουτρέχτης Β με 3-1 εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Άνοιξε το σκορ στο 42′, διπλασίασε τα τέρματά της στο 59′ και παρότι δέχτηκε την μείωση στο 64′, ανέκτησε άμεσα την διαφορά των δύο τερμάτων (66′). Δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Είχε εύκολο έργο απέναντι στην Ουτρέχτη Β και επιβεβαίωσε την αγωνιστική της ανωτερότητα, φτάνοντας σε μια σχετικά άνετη νίκη. Παίρνει πολύτιμους βαθμούς το τελευταίο διάστημα, με μόλις μια ήττα στα τελευταία έξι παιχνίδια (2-3-1). Δειλά δειλά, βρίσκεται εντός οκτάδας και ο στόχος των πλέι οφ είναι πλήρως εφικτός. Το ζητούμενο είναι να βρει σταθερότητα, παίζει με ψυχολογία στα τελευταία παιχνίδια και αυτό αποτυπώνεται και στα αποτελέσματά της.

Για σήμερα, θα απουσιάσει ο πολύτιμος χαφ Λέιμανς που τραυματίστηκε, ενώ σταθερά λείπει ο Αγκουλίλ. Εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού ο βασικός αμυντικός Βάρνερσον, ο αριστερός μπακ Κέμπερ και ο αμυντικός μέσος Φετ. Δεν είναι διαθέσιμοι οι επιθετικοί Μπούρε και Καϊέντ.