ΣΕΟΥΛ

Την πρώτη της νίκη μετά από δυο παιχνίδια κατάφερε να πανηγυρίσει και πάλι η Σεούλ, μετά την ισοπαλία με την Γεονάμ (1-1) και την ήττα από την Γιέγιου (3-4). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τσόι Γιονγκ-Σο φιλοξενήθηκε από την Σουόν Σίτι, στην έδρα της οποίας κατάφερε να πάρει μια άνετη νίκη με 0-3. Μόλις στο έβδομο λεπτό, ο Αντριάνο έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του, με τον Τακαχάγκι να διπλασιάζει τα τέρματα της στο 47′. Το τελικό 0-3 έγραψε στο 83ο λεπτό ο Παρκ Τσου-Γιονγκ. Με τη νίκη της αυτή, η Σεούλ διατηρήθηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, μειώνοντας παράλληλα στον πόντο τη διαφορά της από την πρωτοπόρο Γιεονμπούκ. Πιο συγκεκριμένα, μετά από δεκατρείς αγωνιστικές, μετράει 26 βαθμούς. Εντός έδρας είχε ξεκινήσει εξαιρετικά, καθώς μετρούσε τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Ωστόσο, στα τρία τελευταία παραπαίει, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Με 28 τέρματα διαθέτει τη δεύτερη καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, έχοντας σκοράρει ένα λιγότερο από τη Γιέγιου.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-3 επί της Σουόν Σίτι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα έξι από τα εφτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΓΚΟΥΑΝΓΚΤΖΟΥ

Τη πρώτη της ήττα μετά από τέσσερις αγωνιστικές και απολογισμό τρεις νίκες και μια ισοπαλία, υπέστη και πάλι η Γκουανγκτζού. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ναμ Κι-Ιλ φιλοξενήθηκε από την Γιέγιου, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 3-2. Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε με τις καλύτερες συνθήκες για την Γκουανγκτζού, η οποία βρέθηκε από το μισάωρο κιόλας, πίσω στο στο σκορ με 2-0. Ωστόσο, κατάφερε αρχικά να μειώσει λίγο πριν το ημίχρονο με τον Γιου Χιουν-Βο και στη συνέχεια να ισοφαρίσει με τον Γιουνγκ Γιο-Γκοκ στο 61ο λεπτό. Παρά την τρομερή προσπάθεια της, δεν κατάφερε να πάρει κάποιο βαθμό καθώς εν τέλει γνώρισε την ήττα με 3-2, δεχόμενη γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Εξακολουθεί να βρίσκεται στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα και πιο συγκεκριμένα στην όγδοη θέση, όπου και μετράει 14 βαθμούς σε δεκατρία παιχνίδια, ισοβαθμώντας με την Σουγόν. Σε έξι εκτός έδρας παιχνίδια, η Γκουανγκτζού μετράει δυο νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από τη Γιέγιου για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα έξι από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.