30η αγωνιστική

*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Η Ζεζιάνγκ δεν έχει ηττηθεί στα τελευταία 3 παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων (2-1-0).

ΖΕΖΙΑΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με 0-2 απέναντι στη Σανγκάη Σένχουα, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, με λίγες καλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, ήταν ανώτερη καθόλη τη διάρκεια του και άνοιξε δίκαια το σκορ στο 74′. Δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα στη συνέχεια, με το τελικό 0-2 να διαμορφώνεται στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Σε εξαιρετική κατάσταση η Ζεζιάνγκ, αυτό ήταν το έβδομο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς ήττα, σε πρωτάθλημα και κύπελλο (6-1-0). Βρίσκεται στην προνομιούχο 3η θέση της βαθμολογίας, στο +1 από την Τσενγκντού Ρονγκτσένγκ και στο +3 από τη Σανγκάη Πορτ. Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 17 από τις 29 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Μοναδική απουσία ο τιμωρημένος Εβολό.

ΖΕΖΙΑΝΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΜΕΪΖΧΟΥ ΧΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Πήρε άνετη νίκη με 0-4 επί της αδύναμης Χεμπέι, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα παιχνίδι που δε χρήζει ιδιαίτερης ανάλυσης, κυριάρχησε και πήρε εύκολα προβάδισμα τριών τερμάτων στο 28ο λεπτό! Διαδικαστικού χαρακτήρα το υπόλοιπο παιχνίδι, με το τελικό 0-4 να διαμορφώνεται στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές. Βρίσκεται στην 9η θέση της κατάταξης, ουσιαστικά βαθμολογικά αδιάφορη για το υπόλοιπο του πρωταθλήματος, έχοντας εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 16 από τις 29 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Τιμωρημένος ο Βουκάνοβιτς. Τέλος η σεζόν για τον τραυματία Κόσοβιτς.