10η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΟΥΑΤΣΙΠΑΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Δε Στρόνγκεστ, στα πλαίσια της φάσης των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Πολύ καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Ουατσιπάτο. Επέβαλλε το ρυθμό της, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, απείλησε την αντίπαλη εστία, αλλά δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Αμυντικά δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, διατηρώντας εύκολα το μηδέν παθητικό.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί σήμερα, προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ουνιβερσιδάδ Ντε Τσίλε. Είναι μεν σε καλή κατάσταση, δείχνει να έχει βρει ρυθμό, όμως δυσκολεύεται ακόμα μεσοεπιθετικά, αφού δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν κατάφερε να σκοράρει. Αμυντικά είναι βελτιωμένη, δεν δέχεται εύκολα γκολ και αυτό την έχει βοηθήσει αρκετά μέχρι στιγμής στο να αποφύγει αρνητικά αποτελέσματα.

Ουατσιπάτο Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΝΤΕ ΤΣΙΛΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Παλεστίνο με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Παλάσιος στο 2’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Καράσκο στο 45+4’. Το 1-2 πέτυχε ο Ριγκαμόντι με αυτογκόλ στο 59’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Καρβαχάλ στο 80’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Ουνιβερσιδάδ Ντε Τσίλε. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε από νωρίς, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν πριν την ανάπαυλα. Στην επανάληψη πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ, όμως στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί και πάλι την ισοφάριση.

Πλήγμα στις τελευταίες αναμετρήσεις της τα τελευταία λεπτά, αφού ενώ προηγείται βγάζει αδράνεια, μένοντας περισσότερο στο δικό της μισό του γηπέδου, δίνοντας έτσι χώρους στις αντίπαλες ομάδες να επιτεθούν, με αποτέλεσμα να της κοστίζει. Παραμένει μεν αήττητη, παρ’ όλα αυτά βλέπει τις υπόλοιπες ομάδες να την πλησιάζουν πλέον, γι’ αυτό και πρέπει να βγάλει αντίδραση.