* Goal/Goal τα 6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (20/12): Αντάλιασπορ – Κασίμπασα 0-0

Δείτε τα προγνωστικα για παμε στοιχημα

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (4-1) από την Μπασακσεχίρ. Σκόρερ των γηπεδούχων οι Πέλκας (15’), Ντάβιντσον (24’, 69’), Κεμέν (86’), ενδιάμεσα ο Μπεν Ουάνες (47’) μείωσε προσωρινά σε 2-1 για την Κασίμπασα.

Ουτοπικός είναι πλέον ο στόχος ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου για τους “απάτσι”, αφού με την κυριακάτικη ήττα στο γειτονικό ντέρμπι, την 3η στα 4 τελευταία παιχνίδια τους, βρέθηκαν στο -5 από την 5αδα και το πρόγραμμα που ακολουθεί δεν είναι ευνοϊκό.

Προβληματική η εμφάνιση στην έδρα της Μπασακσεχίρ, απόλυτα δίκαιο το αποτέλεσμα (2.62 – 0.49 xGoals), έλειψε η δημιουργία από την ομάδα του Ουγκουρλού και η ποιότητα των γηπεδούχων ήταν καθοριστική.

Με σουτ από τα 20+ μέτρα άνοιξε το σκορ ο Πέλκας, χτυπήθηκε στην πλάτη της η άμυνα της Κασίμπασα για το 2-0. Κατάφερε να μειώσει στην πρώτη επίθεση του 2ου ημιχρόνου και παράλληλα στην πρώτη δική της ευκαιρία, άγγιξε την άμεση ισοφάριση, αλλά δεν άργησαν οι γηπεδούχοι να πάρουν ξανά τον έλεγχο. Στην προσπάθειά της να πιέσει πιο ψηλά εκτέθηκε από ποιοτικές συνεργασίες της Μπασακσεχίρ για να ξεφύγει το σκορ.

Στα αγωνιστικά νέα, επιστρέφει από τιμωρία ο ταχύς Φαλ (εξτρέμ), αλλά παραμένουν τραυματίες οι Σαντίκι (μέσος), Τσετίνκαγια (εξτρέμ), Ροσίνια (εξτρέμ).

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-2) από την Πέντικσπορ. Με πέναλτι του Μπούκσα (13’) προηγήθηκε η Αντάλιασπορ, αλλά οι Τιάμ (15’), Ακμπουνάρ (45+6’) γύρισαν το ματς για την Πέντικσπορ. Στο 74’ αποβλήθηκε ο Φαν ντε Στρέεκ της Αντάλιασπορ.

3η ήττα στα 4 τελευταία παιχνίδια της γνώρισε και η ομάδα της Αττάλειας στο δευτεριάτικο παιχνίδι, επιβεβαιώνοντας ότι το σύνολο πορεύεται δίχως στόχους και συσπείρωση εδώ και αρκετές εβδομάδες.

“Ροντέο” το ματς με την Πεντίκσπορ από την σέντρα, οι δύο ομάδες αντάλλαξαν ευκαιρίες στο πρώτο δίλεπτο και προανήγγειλαν τι θα ακολουθήσει. Η Αντάλιασπορ προηγήθηκε με συγκυριακό πέναλτι, αλλά οι φιλοξενούμενοι που “καίγονται” στη μάχη της παραμονής, έδειξαν ότι το ήθελαν περισσότερο, γυρίζοντας το ματς πριν την ανάπαυλα.

Η Αντάλιασπορ μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, ξόδεψε αξιόλογες στιγμές, αλλά όσο περνούσαν τα λεπτά η Πέντικσπορ έβρισκε ολοένα και περισσότερους χώρους για μεταβάσεις, ειδικά μετά την αποβολή των γηπεδούχων. Τυχερή η Αντάλιασπορ που δεν δέχθηκε κι άλλο γκολ σε μία από τις μεγάλες ευκαιρίες.

Επισημοποιήθηκε ότι ο κόουτς Γιαλτσίν θα αποχωρήσει στο φινάλε της σεζόν, με τον Βραζιλιάνο Άλεξ ντε Σόουζα (πρώην μέσος της Φενέρ) να αναλαμβάνει.

Στα αγωνιστικά νέα, επιστρέφει από τιμωρία ο Σαφούρι (μέσος), αλλά δεν ταξίδεψαν ο αποβληθέντας Φαν ντε Στρέεκ κι ο αρχισκόρερ Μπούκσα (φορ) που συμπλήρωσε κάρτες. Τραυματίες οι Οζτούρκ (στόπερ), Ρακίπ (μέσος), Μπαλτσί (δεξί μπακ).