*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Η Βααλβάικ δεν έχει κερδίσει την Τσβόλε σε κανένα από τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια απέναντί της (0-3-3).

Δείτε τα προγνωστικά για στοιχημα

ΒΑΑΛΒΑΙΚ

Προηγούμενο ματς: Συνέτριψε με 0-5 την Χέρακλες εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο (7′, 45′), δεν άλλαξε το σκηνικό στην επανάληψη και κατάφερε να σκοράρει άλλες τρεις φορές (67′, 80′, 82′).

Πραγματοποιώντας στο πιο καίριο χρονικά σημείο την καλύτερη εμφάνιση στην σεζόν, κέρδισε με το εντυπωσιακό 0-5 την Χέρακλες στο Άλμελο. Το παιχνίδι ήταν ένας επιθετικός μονόλογος της ίδιας από την αρχή μέχρι το τέλος, το τελικό σκορ αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα και η Βααλβάικ σου έδινε την αίσθηση πως μπορεί να πετύχει άλλα τόσα.

Με την νίκη αυτή και την παράλληλη ήττα της Εξέλσιορ, «ξεκόλλησε» από την επικίνδυνη ζώνη και βρίσκεται στο +2 από την ομάδα του Ρότερνταμ. Αυτό σημαίνει πως έχει το πάνω χέρι αναφορικά με τον στόχο της αποφυγής των μπαράζ, αφού έχει και πιο βατό πρόγραμμα στο φινάλε από την Εξέλσιορ. Ταξιδεύει στην έδρα της Αϊντχόφεν την τελευταία αγωνιστική, αλλά σήμερα υποδέχεται την αδιάφορη Τσβόλε.

«Κάναμε ένα σπουδαίο παιχνίδι απέναντι στην Χέρακλες, αλλά δεν έχουμε πετύχει τίποτα ακόμη. Θεωρώ πως με νίκη κόντρα στην Τσβόλε, αυξάνουμε κατά πολύ τις πιθανότητες παραμονής, για αυτό πρέπει να κάνουμε τα πάντα για να κερδίσουμε», ξεκάθαρος ο κόουτς Φράσερ.

Πέρα από λίγα μακροχρόνια προβλήματα που δεν επηρεάζουν την αγωνιστική της εικόνα, τιμωρημένος είναι ο βασικός στόπερ/μπακ Χάαρι, που συμπλήρωσε κάρτες.

Βααλβάικ Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 3,5

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΤΣΒΟΛΕ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με το βαρύ 5-0 από την Φέγενορντ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η αντίπαλος σκόραρε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο (33′, 41′), ενώ στο ρελαντί η Τσβόλε δέχτηκε άλλα τρία γκολ στην επανάληψη (67′, 80′, 82′).

Ωσεί παρούσα στο εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Φέγενορντ, ήταν κυριολεκτικά ανύπαρκτη επιθετικά και μοιραία γνώρισε την βαριά ήττα με 5-0, σε ένα ματς που δεν χρήζει ιδιαίτερης ανάλυσης. Η γηπεδούχος είχε την καθολική υπεροχή και η Τσβόλε αρκέστηκε στον ρόλο του θεατή.

Εξασφάλισε την παραμονή της ήδη από μια εβδομάδα νωρίτερα, κατά συνέπεια τα τελευταία παιχνίδια της σεζόν έχουν διαδικαστικό χαρακτήρα για την ομάδα του Γιάνσεν, που κατάφερε να πετύχει τον στόχο της στην πρώτη χρονιά της επανόδου της στην μεγάλη κατηγορία.

«Δεν μας αντιπροσωπεύει η εικόνα μας στο ματς με την Φέγενορντ, θέλουμε να παρουσιαστούμε διαφορετικοί στα δύο τελευταία παιχνίδια της σεζόν και να κλείσουμε την χρονιά με νίκες», σχολίασε ο Ολλανδός τεχνικός.

Εξέτισαν και επιστρέφουν άμεσα ο βασικός στόπερ Λαμ, αλλά και ο ποιοτικός εξτρέμ Ναμλί. Μακροχρόνια τα αγωνιστικά προβλήματα που αντιμετωπίζει.