*33η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Άλκμααρ – Γκόου Αχέντ Ιγκλς 5-1

*6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 3,5

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Μόλις μία νίκη έχει η Γκόου Αχέντ Ιγκλς απέναντι στην Άλκμααρ μέσα στον 21ο αιώνα (1-1-9).

Δείτε τα προγνωστικά για στοιχημα

ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ ΙΓΚΛΣ

Προηγούμενο ματς: Σε παιχνίδι με φάσεις, έμεινε στο 0-0 απέναντι στην Φορτούνα Σιτάρντ εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Κατέβηκε με αμυντικούς προσανατολισμούς στο εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Φορτούνα Σιτάρντ και παρότι δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης, κατάφερε να αποφύγει την ήττα και να πάρει έναν πολύτιμο βαθμό. Δέχτηκε πολλές φάσεις και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, έβγαζε την εικόνα πως ήταν θέμα χρόνου να δεχτεί το γκολ. Στάθηκε τυχερή και με τον κίπερ Ντε Λάνχε σε μεγάλη μέρα, έφυγε με την ισοπαλία.

Ουσιαστικά με το αποτέλεσμα αυτό εξασφάλισε την παρουσία της στα πλέι οφ, αφού η διαφορά με την Χέρενφεν (+6) και να καλυφθεί στα δύο τελευταία παιχνίδια, η διαφορά τερμάτων παραμένει συντριπτικά υπέρ των «Αετών» (+3 έναντι -14).

Ιστορική στιγμή για τον σύλλογο του Ντεβέντερ, καθώς για πρώτη φορά θα διεκδικήσει την έξοδό του στην Ευρώπη μέσα από την διαδικασία των πλέι οφ. Η εικόνα της βέβαια στα τελευταία παιχνίδια είναι μέτρια, ενδεικτικό ότι αγνοεί την νίκη στα πέντε πιο πρόσφατα για το πρωτάθλημα (0-3-2).

«Είμαστε κοντά σε μια μεγάλη επιτυχία, παρόλα αυτά πρέπει να βελτιωθούμε αν θέλουμε να φανούμε ανταγωνιστικοί και να δικαιολογήσουμε την παρουσία μας στην πρώτη δεκάδα», τόνισε ο τεχνικός Χάκε. Πλήρης σε ακόμη ένα παιχνίδι.

Γκόου Αχέντ Ιγκλς Στατιστικά

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΛΚΜΑΑΡ

Προηγούμενο ματς: Πήρε μεγάλη νίκη με 2-1 απέναντι στην Τβέντε την προηγούμενη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ από πολύ νωρίς (5′), ωστόσο εμφανίστηκε βελτιωμένη στην επανάληψη και κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή με δύο γκολ σε είκοσι λεπτά (46′, 66′).

Κατάθεση ψυχής έκαναν οι παίκτες του Μάαρτεν Μάρτενς στο παιχνίδι με αντίπαλο την Τβέντε και πανηγύρισαν μια σπουδαία νίκη, που διατηρεί την Άλκμααρ ζωντανή στο κυνήγι της τρίτης θέσης. Μπορεί το ματς να ξεκίνησε με τον χειρότερο δυνατό τρόπο, σύντομα όμως ισορρόπησε και κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή στα μισά της επανάληψης. Στο τελευταίο εικοσάλεπτο, δέχτηκε μεγάλη πίεση και λίγο έλειψε να ισοφαριστεί, αλλά εν τέλει άντεξε και κράτησε το αποτέλεσμα.

Πλέον βρίσκεται μόλις στο -2 από την Τβέντε και την τρίτη θέση, έχει βέβαια πολύ πιο απαιτητικό πρόγραμμα από τα «Άλογα», ωστόσο όσο ελπίζει μαθηματικά, οφείλει να προσπαθήσει. Βελτιωμένη στον δεύτερο γύρο, ενδεικτικό ότι έχει κερδίσει τα έξι από τα οκτώ πιο πρόσφατα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

«Οφείλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την προσπάθεια που κατέβαλλαν, θέλω να συνεχίσουμε έτσι στα επόμενα δύο παιχνίδια και να κάνουμε το χρέος μας», δήλωσε ο Μάρτενς.

Με σύμμαχο την παράδοση ταξίδεψε στην έδρα της Γκόου Αχέντ, όπου παραδοσιακά τα τελευταία χρόνια κερδίζει χωρίς δυσκολίες. Δίνονται ο ηγετικός χαφ Κλάσι, ο στόπερ Μάρτινς Ίντι και ο εξτρέμ Λάντο, ενώ στο ιατρικό δελτίο προστέθηκε και ο φορ Ζεεφάουκ. Εκτός και ο μέσος Κβάκμαν.