*Στον πρώτο γύρο: Σαλερνιτάνα – Γιουβέντους 1-2

*Στο Κύπελλο: Γιουβέντους – Σαλερνιτάνα 6-1

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 1,5 ημίχρονο στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Ρόμα. Ο Λουκάκου άνοιξε το σκορ στο 15′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Μπρέμερ (31′).

Με τον βαθμό επέστρεψε από την πρωτεύουσα της Ιταλίας η Γιουβέντους, μένοντας στην ισοπαλία με την ανεβασμένη Ρόμα. Δημιούργησε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία της αναμέτρησης με Βλάχοβιτς και ισοφάρισε με κεφαλιά του Μπρέμερ, ο οποίος νίκησε δύο αντιπάλους στον αέρα. Καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο, έφτασε εκατοστά μακριά από την ανατροπή σε δοκάρι του Κιέζα (46′), απείλησε εκ νέου στο 62′, 64, 79′ και 87′.

Την κράτησε όρθια ο Τσέζνι σε σουτ του Έιμπραχαμ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων. Τέταρτη ισοπαλία σε πέντε αναμετρήσεις για τους “μπιανκονέρι” (μία ήττα), πανηγύρισαν τη νίκη για τελευταία φορά επί της Φιορεντίνα (1-0 εντός) στις 7 Απριλίου.

Στις έξι τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις έχουν απολογισμό 3-3-0: Κράτησαν το μηδέν στις τέσσερις και πέτυχαν 2+ γκολ στις τρεις. Σε περίπτωση νίκης της ουραγού Σαλερνιτάνα θα κάνει καθοριστικό βήμα για μαθηματική εξασφάλιση του Τσάμπιονς Λιγκ. Νοκ άουτ ο Ντανίλο, απ’ τον πάγκο θα ξεκινήσουν Κιέζα και Γιλντίζ. Μία θέση στο κέντρο διεκδικεί ο Αλκαράς.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 7/9 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Αταλάντα. Ο Τσάουνα άνοιξε το σκορ στο 18′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Σκαμάκα (57′) και Κόοπμαϊνερς (63′).

Έκανε δύσκολη τη ζωή της Αταλάντα, παρόλα αυτά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα στη μεταξύ τους αναμέτρηση στο “Arechi”. Η Σαλερνιτάνα προηγήθηκε στην πρώτη ευκαιρία που δημιούργησε, στη συνέχεια δέχτηκε ισχυρή πίεση βλέποντας τα δεδομένα να ανατρέπονται μέσα σε έξι λεπτά.

Στο 70′ και στο 88′ έφτασε κοντά στην ισοφάριση, χωρίς αποτέλεσμα. Βαθμολογικά αδιάφορο το συγκρότημα του Κολαντουόνο, καθώς έχει ήδη υποβιβαστεί στη δεύτερη κατηγορία της Ιταλίας. Προέρχεται από τέσσερις σερί ήττες κι αγνοεί τη νίκη σε 17 αγωνιστικές, διάστημα στο οποίο συγκέντρωσε μόλις τρεις βαθμούς.

Μακριά από το σπίτι του έχει απολογισμό 1-4-12 με διαφορά γκολ 11-39 σε 17. Δεν ξεπέρασε τον τραυματισμό του ο Καντρέβα, τη θέση του θα πάρει και πάλι ο Βινιάτο. Ο Πιερότζι εξέτισε την ποινή τιμωρίας του κι αναμένεται να βρεθεί στην αμυντική τριάδα της “γκρανάτα”.