*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Πουέμπλα-Χουάρεθ 1-0.

ΧΟΥΑΡΕΘ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κερετάρο με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Λερτόρα στο 31’.

Θετικά στοιχεία άφησε παρά την ήττα της η Χουάρεθ. Κακό πρώτο μέρος, υπέκυψε εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων και έμεινε πίσω στο σκορ, ενώ στη συνέχεια παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε και τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν μπόρεσε να βρει εξίσου το δρόμο προς τα δίχτυα.

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα ψάχνει ακόμα και ίσως έχει την ιδανική ευκαιρία για να τη βρει, αφού αντιμετωπίζει την σε εξίσου κακή κατάσταση Πουέμπλα. Έχει το πλεονέκτημα έδρας, έχει δείξει αρκετά θετικά στοιχεία στα περισσότερα παιχνίδια της και συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα σε αρκετά από αυτά, όμως είναι τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ.

Χουάρεθ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΟΥΕΜΠΛΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κλαμπ Λεόν με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μεδίνα στο 2’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γκουέρα στο 46’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ορμένο στο 83’.

Δεν έπεισε για ακόμα μία φορά και γνώρισε ακόμα μία ήττα. Υπέκυψε εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα, ενώ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Την επιστροφή της στις νίκες θέλει να πετύχει, περνώντας από την έδρα της ουραγού Χουάρεθ. Μπορεί να μην είναι ιδιαίτερα πειστική στις περισσότερες αναμετρήσεις της, παρ’ όλα αυτά έχει τον τρόπο να βρίσκει δίχτυα, όμως είναι ασταθής αμυντικά, με αποτέλεσμα να δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία. Έχει σημαντική ευκαιρία να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα, αυξάνοντας την απόστασή της από τη σημερινή της αντίπαλο στο +5.