*1η αγωνιστική

*4/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, τέσσερα σερί στα πιο πρόσφατα.

ΦΛΟΥΜΙΝΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Φλουμινένσε κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Κόλο Κόλο, με γκολ του Κάνο στο 52ο λεπτό. Είχε προηγηθεί μόλις στο 5’ με τον Μαρκίνιο, αλλά ισοφαρίστηκε από τον Πάιβα στο 19ο λεπτό.

Η Φλουμινένσε κέρδισε επιτέλους το πρώτο της παιχνίδι στον όμιλο του Κόπα Λιμπερταδόρες, έστω και με ζόρι και πολύ άγχος, με 2-1 εντός έδρας την Κόλο Κόλο από την Χιλή. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη στη φάση του ομίλου, μετά την ισοπαλία με την Αλιάνσα Λίμα στο Περού την πρώτη αγωνιστική.

Από τη στιγμή που έχασε το πολιτειακό πρωτάθλημα της, ειδικά από την Φλαμένγκο, η χρονιά δεν άρχισε καλά για τον Φερνάντο Ντινίζ και τους παίκτες του.

Μάλιστα η τελευταία νίκη που πέτυχε ήταν η πρώτη έπειτα από τέσσερις αγώνες και δύο σερί ισοπαλίες, κάτι που σημαίνει πώς δεν χάνει εδώ και τρία παιχνίδια.

Φλουμινένσε Στατιστικά

*5/9 over 2,5 εντός έδρας

*5/9 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας.

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Η Μπραγκαντίνο έχασε 3-0 εκτός έδρας από την Ρασίνγκ, με γκολ που δέχθηκε μόλις στο δεύτερο λεπτό από τον Σάλας και άλλα δύο από τον Α. Μαρτίνεζ στο 20’ και τον Ρ. Μαρτίνεζ στο 90’.

Η Μπραγκαντίνο έχασε με το “βαρύ” 3-0 εκτός έδρας από την Ρασίνγκ για το Κόπα Σουνταμερικάνα, πρώτη της ήττα στον όμιλο, έπειτα από τη νίκη της στην πρώτη αγωνιστική.

Επίσης αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη εκτός έδρας ήττα της, με τις δύο εξ αυτών να είναι πολύ σημαντικές και καθοριστικές.

Η μία, από την Μποταφόγκο, την απέκλεισε από την φάση των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες. Και η άλλη από την Σάντος, την απέκλεισε από τον τελικό του πολιτειακού της πρωταθλήματος.

Θα λέγαμε λοιπόν πώς δεν έχει ξεκινήσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την φετινή σεζόν.