26η αγωνιστική

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Βάρμπεργκς – Χέλσινγκμποργκ 0-0

ΧΕΛΣΙΝΓΚΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την ΑΪΚ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 49′, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Από την τρίτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Χέλσινγκμποργκ, μετά και από εκείνες κόντρα σε Μάλμε (1-2 εντός) και Κάλμαρ (0-2 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ματίας Λίντστρεμ φιλοξενήθηκε από την ΑΪΚ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Δεν έπεισε με την εμφάνιση της για ακόμη μια φορά, βρέθηκε πίσω στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και δεν κατάφερε να δείξει ανταγωνιστική και να διεκδικήσει κάτι καλύτερο, με αποτέλεσμα να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις.

Παραμένει έτσι σε δύσκολη θέση, ωστόσο με πέντε στροφές να απομένουν για το φινάλε, είναι στο -8 από τη σωτηρία, οπότε και έχει ακόμη ελπίδες. Πανηγύρισε μια νίκη στα δέκα τελευταία εντός της, έχοντας ακόμη τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες. Συμπλήρωσε κάρτες ο Τόμας Ρόγκνε, απουσιάζουν και οι τραυματίες Τσάρλι Βέμπεργκ και Ντένις Όλσον.

Χέλσινγκμποργκ Στατιστικά

*2-3 Goals τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Δώρο* Εκπληξη ΔΩΡΕΑΝ – ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ! *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις. 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΒΑΡΜΠΕΡΓΚΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-1 από τη Χάμαρμπι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 4-0 (10′, 20′, 43′, 47′) και παρότι μείωσε με τον Αλφόνσι στο 62ο λεπτό, δέχθηκε και πέμπτο τέρμα στις καθυστερήσεις.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Βάρμπεργκς, έχοντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιόακιμ Πέρσον φιλοξενήθηκε από τη Χάμαρμπι, στην έδρα της οποίας γνώρισε τη συντριβή με 5-1.

Βρίσκεται έτσι στο +3 από τη ζώνη του υποβιβασμού, στη μάχη που δίνει για να παραμείνει στην κατηγορία, με πέντε στροφές να απομένουν για το φινάλε της σεζόν. Πανηγύρισε μόλις ένα διπλό στις έντεκα τελευταίες εξόδους της στο τρέχον πρωτάθλημα (1-2-8). Σταθερά στα πιτς είναι οι Χάμπους Ζάκρινσον και Σιμόν Κάρλσον Αντιέι, ενώ εκτίουν τιμωρία οι Ισμέτ Λουσάκου και Αλεξάντερ Γιόχανσον, που συμπλήρωσαν κάρτες.