*11η αγωνιστική

*5/8 under 2,5 τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Ρότσντεϊλ, ισοφαρίζοντας με τον Μαρς στο 48’ το γκολ που δέχθηκε στο 47’ από τον Μίτσελ.

Η Μπόρεχαμ Γουντ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Ρότσντεϊλ, διευρύνοντας για πρώτη φορά φέτος στη σεζόν το αήττητο της στους τρεις αγώνες, αν και έχει δύο ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα.

Μάλιστα δεν έχει νικήσει στο γήπεδό της ξανά, μετά το πρώτο φετινό της παιχνίδι εκεί, έχοντας δύο ισοπαλίες και δύο ήττες στη συνέχεια.

Το ξεκίνημα της κρίνεται μέτριο, αφού είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού, στο +4 συγκεκριμένα.

Μπόρεχαμ Γουντ Στατιστικά

*3/5 Ν/G εντός έδρας

*4/5 under 2,5 εντός έδρας

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Προηγούμενο ματς: Η Όλντερσοτ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Μπαρνέτ, με δύο γκολ που δέχθηκε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στην αρχή του δευτέρου, από τους Κολίντζ (44’), Καμπάμπα (49’), καταφέρνοντας απλά να μειώσει με τον Τολάζ στο 59ο λεπτό.

Η Όλντερσοτ ηττήθηκε 2-1 εκτός έδρας από την Μπαρνέτ, επιστρέφοντας στις ήττες μακριά από το γήπεδό της, αφού αυτή ήταν η τέταρτη σε πέντε αγώνες, έχοντας και μία νίκη. Αλλά ήταν και η πρώτη της ήττα μετά από δύο παιχνίδια που δεν είχε χάσει.

Είναι ισόβαθμη με τη σημερινή της αντίπαλο, έχοντας χειρότερη διαφορά τερμάτων για ένα γκολ, με αποτέλεσμα να είναι μία θέση από κάτω της.