*31η αγωνιστική.

*Στον 1ο γύρο: Γιοκοχάμα Μαρίνος – Φουκουόκα 2-0.

*No Goal και Under 2.5 και τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ο εκάστοτε γηπεδούχος κέρδισε και στα τέσσερα.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΦΟΥΚΟΥΟΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 4-2 από την Καβασάκι. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 20’, ισοφάρισε τέσσερα λεπτά αργότερα και προηγήθηκε 1-2 στο 66’. Ισοφαρίστηκε στο 84’ και δέχτηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις!

Λίγες ημέρες μετά από την πρόκριση στον τελικό του Λιγκ Καπ – ο οποίος διεξάγεται το ερχόμενο Σάββατο και θα αντιμετωπίσει την Ουράβα – η Φουκουόκα έχασε με 4-2 εκτός έδρας από την Καβασάκι.

Θα μπορούσε να ήταν διαφορετικό το αποτέλεσμα, αν… κρατούσε στα τελευταία λεπτά, καθώς μέχρι το 83’ προηγούνταν, ενώ δέχθηκε δύο τέρματα στις καθυστερήσεις. Το αποτέλεσμα αυτό, μάλιστα, έβαλε τέλος σε αήττητο σερί τεσσάρων αγώνων στο πρωτάθλημα, στους οποίους μετρούσε τρεις νίκες και μία ισοπαλία.

Φουκουόκα Στατιστικά

*Έχει σκοράρει στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

*Αήττητη στα πέντε πιο πρόσφατα εντός έδρας ματς σε όλες τις διοργανώσεις, με τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία.

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-0 απέναντι στην Καγιά για το Τσάμπιονς Λιγκ. Προηγήθηκε στο 35’ με τον Μιζουνούμα, στο 72’ ο Σουγκιμότο έκανε το 2-0, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Άντερσον Λόπες στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Είχε υποχρεώσεις στο Τσάμπιονς Λιγκ μεσοβδόμαδα, υποδέχθηκε την Καγιά και κερδισε με 3-0! Στο πρωτάθλημα, προέρχεται από την εντός έδρας νίκη με 4-1 απέναντι στην Σαπόρο, αποτέλεσμα το οποίο ήρθε μετά από την αποτυχία της να προκριθεί στον τελικό του Λιγκ Καπ, γνωρίζοντας στα ημιτελικά τον αποκλεισμό από την Ουράβα. Διεκδικεί τον τίτλο, αν και πλέον δεν κρατά την τύχη στα χέρια της, με τη διαφορά της από την πρωτοπόρο Βίσσελ Κόμπε να είναι τέσσερις βαθμοί.