*3η αγωνιστική

ΟΥΡΑΒΑ

Προηγούμενο ματς: H Ουράβα έχασε άνετα με 2-0 εκτός έδρας από την Γιοκοχάμα Μαρίνος γλιτώνοντας από το δοκάρι της, πριν βρεθεί πίσω στο σκορ από τέρμα του Αντερσον Λόπες στο 18ο λεπτό. Και ουσιαστικά είχε μόνο μία φάση για να ισοφαρίσει, στο δεύτερο ημίχρονο, δεχόμενη δεύτερο τέρμα από τον Γιαν στο 89’.

Η Ουράβα ηττήθηκε και από την Γιοκοχάμα Μαρίνος με 2-0 εκτός έδρας, χάνοντας ακριβώς με το ίδιο σκορ που ηττήθηκε και στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Βέβαια και οι δύο ήττες ήρθαν μακριά από την έδρα της, απέναντι σε δυνατές αντιπάλους, παίζοντας σήμερα για πρώτη φορά μπροστά στο κοινό της.

Και υπενθυμίζεται πώς είχε ξεκινήσει τη σεζόν με υψηλές φιλοδοξίες, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει καταφέρει ούτε καν να σκοράρει.

Τουλάχιστον δεν έχει προβλήματα απουσιών.

Ουράβα Στατιστικά

*Εχει 2/2 N/G

*Εχει 2/2 αγώνες με 2-3 γκολ

*Εχει 2/2 under 2,5

ΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: H Σερέζο Οσάκα έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Αβίσπα Φουκουόκα, παρόλο που ισοφάρισε με τον Ουέτζο στο 59’, έχοντας βρεθεί να χάνει από τέρμα του Μάε στο 47ο λεπτό, με το δεύτερο γκολ να το δέχεται από τον Καναμόρι στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης.

Και η Σερέζο Οσάκα ξεκίνησε τη σεζόν με όνειρα και φιλοδοξίες, αλλά και αυτή αναζητεί την πρώτη της φετινή νίκη. Τουλάχιστον έχει πάρει έναν βαθμό στην πρεμιέρα, αν και έχασε στο δεύτερο παιχνίδι της με την Αβίσπα Φουκουόκα με 2-1 εκτός έδρας, με το πρόβλημα της να εστιάζεται στην άμυνα, καθώς έχει δεχθεί από δύο τέρματα σε καθένα από τα παιχνίδια της.

Παραμένει εκτός ο τραυματίας μέσος Κιγιοτάκε, ενώ ο μέσος Κιτάνο είναι με την εθνική κάτω των 20 ετών.