*Προημιτελική φάση στο κύπελλο Κύπρου. Πρόκειται για μονή αναμέτρηση και σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εάν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Η Πάφος πήρε το διπλό και στις τρεις τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Νέας Σαλαμίνας.

*2-3 Goals τα 6/7 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στο πρωτάθλημα: Νέα Σαλαμίνα – Πάφος 0-2, Πάφος – Νέα Σαλαμίνα 0-0

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τον Οθέλλο Αθηαίνου, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 56ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 69′ με τον Κουζμάνοβιτς.

Για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι η Νέα Σαλαμίνα κατάφερε να παραμείνει αήττητη. Στην πρεμιέρα των πλέι άουτ, η ομάδα του Χριστόδουλου Χριστοδούλου υποδέχθηκε τον Οθέλλο Αθηαίνου, με τον οποίο μοιράστηκαν από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1.

Αγωνίστηκε χωρίς ιδιαίτερο κίνητρο καθώς πολύ δύσκολα θα μπει σε μπελάδες για την παραμονή της. Λίγο πριν την ανάπαυλα, ο πορτιέρο Μελίσσας απέκρουσε πέναλτι των φιλοξενούμενων, με την επιστροφή από τα αποδυτήρια γλίτωσε αρχικά χάρη στο δοκάρι και έξι λεπτά μετά βρέθηκε πίσω. Παρόλα αυτά, κατάφερε να ισοφαρίσει στην πορεία και απέφυγε τα χειρότερα.

Τρίτη διαδοχική ισοπαλία, μετά και από εκείνες με ΑΕΖ Ζακακίου (1-1 εντός) και Πάφο (0-0 εκτός), οπότε και είναι δεύτερη στα πλέι άουτ. Παραμένει χωρίς νίκη στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία και είχε από δυο ισοπαλίες και ήττες. Στον προηγούμενο γύρο του κυπέλλου, πήρε την πρόκριση στα χαρτιά 3-0 επί του ΑΠΟΕΛ.

Νέα Σαλαμίνα Στατιστικά

*2-3 Goals τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

*2-3 Goals τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΠΑΦΟΣ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την ΑΕΚ Λάρνακας, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 44ο λεπτό, για να μείνει με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις, όταν και αποβληθηκε ο Μεγιούσο.

Ξεκίνημα με το αριστερό στα πλέι οφ του φετινού πρωταθλήματος για την Πάφο. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρσέδο υποδέχθηκε την ΑΕΚ Λάρνακας, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-1.

Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το εκτεταμένο ροτέισον των φιλοξενούμενων, καθώς για ακόμη μια φορά αποδείχθηκε αρκετά επιπόλαιη στις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν. Βρέθηκε πίσω στο φινάλε του ημιχρόνου, ενώ παρότι ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ματς, είδε το τέρμα της να ακυρώνεται μετά από τη χρήση του VAR, καθώς είχε προηγηθεί οφσάιντ.

Κάπως έτσι, έβαλε τέλος στο αήττητο σερί των έξι αγώνων, στο οποίο είχε από τρεις νίκες και ισοπαλίες. Μετά και από αυτή την απώλεια είναι στην πέμπτη θέση, στο -5 από την πρώτη τριάδα και τις ευρωπαϊκές θέσεις. Ηττήθηκε μια φορά στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (3-1-1). Στον προηγούμενο γύρο του κυπέλλου, απέκλεισε με 0-1 τον Ολυμπιακό Λευκωσίας.