ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ - ΠΑΦΟΣ Προγνωστικά

13η αγωνιστική

*2-3 Goals τα πέντε τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την ΑΕΖ Ζακακίου, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 14ο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με τους Κατσιαρή (21′) και Ντουρμισάι (54′), εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις με το αυτογκόλ του Σεργίου.

Αήττητη για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι παρέμεινε η Νέα Σαλαμίνα, μετά και το εντός 2-0 επί της Δόξας Κατωκοπιάς. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χρίστου Χριστοδούλου φιλοξενήθηκε από την ΑΕΖ Ζακακίου, στην έδρα της οποίας πήρε το βαθμό της ισοπαλίας, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Βρέθηκε πίσω από νωρίς με πέναλτι, σταδιακά βρήκε τα πατήματα της και έφτασε στην ανατροπή με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Παρόλα αυτά, δέχθηκε την ψυχρολουσία στο φινάλε.

“Ο τρόπος που δεχθήκαμε το γκολ μας αφήνει την πικρία. Οφείλουμε να στηρίξουμε τα παιδιά και να συνεχίσουμε”, δήλωσε ο κόουτς Χριστοδούλου. Διατηρείται έτσι στα μέσα της κατάταξης, με 19 βαθμούς μέχρι τώρα. Αήττητη σε πέντε εντός, έχοντας επικρατήσει στα τέσσερα πιο πρόσφατα εξ αυτών.

Νέα Σαλαμίνα Στατιστικά

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΠΑΦΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί του Οθέλλου Αθηαίνου, για το πρωτάθλημα. Τα τέρματα της σημείωσαν οι Ζάιρο (21′), Τουμασί (68′) και Ντράγκομιρ (77′).

Από την τέταρτη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Πάφος, μετά και από εκείνες κόντρα σε Απόλλων Λεμεσού (0-3 εκτός), Ανόρθωση (1-0 εντός) και Εθνικό Άχνας (1-4 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρσέδο υποδέχθηκε τον Οθέλλο Αθηαίνου, του οποίου και επικράτησε με 3-0. Αποτέλεσμα δίκαιο, με την ίδια να είναι με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο και να μην απειλείται ιδιαίτερα.

“Έχουμε πολύ καλά ομάδα, είμαστε φιλόδοξοι, πάμε βήμα-βήμα και βλέπουμε παιχνίδι με παιχνίδι”, δήλωσε ο κόουτς Καρσέδο. Με αυτά και με αυτά, έφτασε τους 26 βαθμούς και βρίσκεται στις πρώτες θέσεις της κατάταξης, μαζί με Άρη Λεμεσού, Ομόνοια και ΑΠΟΕΛ. Πανηγύρισε το διπλό και στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της.