*Στον πρώτο γύρο: Τρανμίρ-Άκρινγκτον 2-0

*Τρία σερί G/G & Over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Άκρινγκτον.

* Αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι

ΑΚΡΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Άκρινγκτον έχασε 4-2 εκτός έδρας από την Στόκπορτ, αν και ισοφάρισε με τον Γουάλεϊ στο 17’ το γκολ που δέχθηκε από τον Γούτον στο 9’. Δεν είχε απάντηση στο δεύτερο τέρμα του Λέμονχεϊς – Έβανς στο 43’, ενώ δέχθηκε και τρίτο γκολ από τον Γούτον στο 62’. Και παρόλο που μείωσε προσωρινά με τον Νόλαν στο 77’, σχεδόν αμέσως, δύο λεπτά αργότερα, “έφαγε” και τέταρτο τέρμα από τον Σάρτσεβιτς.

Η Άκρινγκτον έχασε και από την Στόκπορτ με 4-2 εκτός έδρας, τρίτη συνεχόμενη ήττα, τελειώνοντας αρκετά άσχημα το φετινό πρωτάθλημα, στο οποίο άλλαξε και έναν προπονητή.

Γενικότερα έχει μόνο δύο νίκες και οκτώ ήττες στα 12 τελευταία παιχνίδια, ενώ ειδικά στην έδρα της έχει τρεις ήττες και δύο ισοπαλίες στους πέντε τελευταίους αγώνες της.

Ολοκληρώνει τη σεζόν σε αρκετά χαμηλά θέση στον βαθμολογικό πίνακα.

Άκρινγκτον Στατιστικά

*13 σερί over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*6/8 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΤΡΑΝΜΙΡ

Προηγούμενο ματς: Η Τρανμίρ κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Γουίμπλεντον έχοντας συνεχώς τον έλεγχο στο σκορ. Προηγήθηκε 2-0 με τέρματα των Σόντερς (35’), Άπτερ (45’), ενώ παρόλο που μείωσε για την αντίπαλο της ο Κέλι στο 56’, τρία λεπτά αργότερα απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα. Το εκμεταλλεύτηκε, σκόραρε τρίτο τέρμα με τον Τζένινγκς στο 71’, αλλά προς το τέλος δέχθηκε ένα δεύτερο γκολ από τον Κέλι στις καθυστερήσεις.

Η Τρανμίρ κέρδισε και την Γουίμπλεντον με 3-2 εντός έδρας, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη, ενώ ειδικά μακριά από την έδρα της έχει κερδίσει τους δύο από τους τρεις πιο πρόσφατους αγώνες της.

Φυσικά όλα αυτά έχουν μόνο τη σημασία του γοήτρου και το πόσο ψηλά θα τερματίσει στο βαθμολογικό πίνακα, αφού ουσιαστικά δεν έχει κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα.