*6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Aπόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (3-2-3).

OSS

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε εύκολη ήττα με 3-0 από την Γκρόνινγκεν εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 41′, στο 55′ δέχτηκε το δεύτερο γκολ και ενώ τρία λεπτά νωρίτερα είχε αστοχήσει σε πέναλτι η γηπεδούχος. Στο ρελαντί, σημειώθηκε και το τρίτο γκολ της συνάντησης στο 87′.

Δεν περίμενε το παιχνίδι με αντίπαλο την Γκρόνινγκεν για να πάρει κάποιους βαθμούς και έτσι προχώρησε σε μια ήττα εντός προγράμματος. Είναι φανερό πως δεν μπορεί να κοντράρει τόσο ποιοτικές ομάδες, ελπίζει να παίρνει αποτελέσματα από σύνολα που είναι παραπλήσια σε δυναμικότητα. Χωρίς πολλούς στόχους μέχρι το φινάλε της σεζόν, η αποφυγή της τελευταίας θέσης για λόγους πρεστίζ ίσως να είναι ένας από αυτούς.

Στα αγωνιστικά, πούλησε τον καλό εξτρέμ Ρεμί στην Ρίο Άβε, ενώ για σήμερα δεν είναι διαθέσιμοι οι Ζίτμαν, Κόρτε, Χέρτσεν και Ντέκερ.

OSS Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΓΙΑΞ Β

Προηγούμενο ματς: Με εξαιρετική εμφάνιση, επικράτησε της Μάαστριχτ με 3-0 εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Δύο γκολ του Ράικχοφ στο πρώτο μέρος έδωσαν ισχυρό προβάδισμα στον Άγιαξ Β (18′, 31′), ο οποίος βρήκε και τρίτο γκολ στην επανάληψη με τον Σουράκ (65′).

Ήταν φανερό πως η ομάδα του Φος είχε ψυχολογία μετά την πρώτη της εκτός έδρας νίκη στην σεζόν, και κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Μάαστριχτ δίχως να υπάρχει κάποια αντίσταση από την μεριά της τελευταίας. Κυριαρχικός από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό, κατόρθωσε να κρατήσει για δεύτερη συνεχόμενη φορά το μηδέν στην άμυνα, γεγονός που μαρτυρά και την αμυντική του βελτίωση εκτός των άλλων.

Στα αγωνιστικά, τα προβλήματα τραυματισμών που αντιμετωπίζει είναι ως επί το πλείστον μακροχρόνια. Μοναδική εξαίρεση ο τραυματίας εξτρέμ Γκοτς και ο πλάγιος μπακ Ζερμούνι.