*Φάση των “16” στο κύπελλο Δανίας. Μονή αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Over 2.5 τα επτά τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στο πρωτάθλημα: Μπρόντμπι – Ράντερς 3-1, Ράντερς – Μπρόντμπι 2-2

Δείτε τα Προγνωστικά Δανίας

ΡΑΝΤΕΡΣ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Άαρχους, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 27′ και παρότι ισοφάρισε οκτώ λεπτά αργότερα με το πέναλτι του Μπάντγκορντ, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 85′. Έμεινε με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Ράντερς, μετά από έξι παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις, στα οποία και μετρούσε δυο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την περασμένη Δευτέρα, η ομάδα του Ράσμους Μπέρτελσεν φιλοξενήθηκε από την Άαρχους για το πρωτάθλημα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Μπορεί να ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ, ωστόσο είδε την αντίπαλο να ισοφαρίζει άμεσα και να ολοκληρώνει την ανατροπή προς το φινάλε.

Παραμένει έτσι στο δεύτερο μισό της κατάταξης, μετά από 13 παιχνίδια, ούσα παράλληλα στο -6 από την εξάδα. Η πορεία της στο φετινό κύπελλο ξεκίνησε από τον προηγούμενο γύρο, όπου και απέκλεισε στα πέναλτι 3-5 τη Β93, με την οποία έμεινε στο 3-3 στην κανονική διάρκεια και στο 4-4 στην παράταση.

Ράντερς Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Νόρντζελαντ, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 16′ με τον Κβιστγκόρντεν και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση με πέναλτι στο 35ο λεπτό, εν τέλει βρήκε και πάλι δίχτυα στο 64′ με τον Βαλίς.

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε αναμετρήσεις η Μπρόντμπι, σε ένα σερί όπου και μετράει τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Στην πιο πρόσφατη, την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Γέσπερ Σόρενσεν υποδέχθηκε τη Νόρντζελαντ, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Μπορεί το μεταξύ τους να ήταν αρκετά ισορροπημένο, ωστόσο η ίδια αποδείχθηκε πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια, παρότι δέχθηκε προσωρινά την ισοφάριση.

Κάπως έτσι, βρίσκεται σταθερά στη δεύτερη θέση της κατάταξης και στο -1 από την πρωτοπόρο Κοπεγχάγη, λίγο πριν τη χειμερινή διακοπή του πρωταθλήματος. Η πορεία της στο φετινό κύπελλο ξεκίνησε από τον προηγούμενο γύρο, όπου και απέκλεισε με 0-3 τη Χέλερουπ.