16η αγωνιστική

*Over 2.5 τα οκτώ τελευταία Τόκιο – Γιοκοχάμα Μαρίνος.

ΤΟΚΙΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από τη Βίσσελ Κόμπε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με τρία τέρματα στο ημίχρονο (20′, 41′, 44′), για να μειώσει με τα δυο πέναλτι των Ντιέγκο Ολιβέιρα (59′) και Περότι (85′).

Την ήττα υπέστη και πάλι η Τόκιο, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια ισοπαλία και ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άλμπερτ Πούιγκ φιλοξενήθηκε από τη Βίσσελ Κόμπε, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-2. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο μετά από ένα κακό για την ίδια πρώτο ημίχρονο. Βρήκε περισσότερους χώρους στην πορεία, μειώνοντας δις για το τελικό αποτέλεσμα.

Μετά και από αυτή τη νέα απώλεια, βρίσκεται στα μέσα της κατάταξης και σε ισοβαθμία με την Τόσου. Επικράτησε στα 4/6 φετινά εντός της, έχοντας ακόμη από μια ισοπαλία και ήττα. Εκτός μάχης για το σημερινό παιχνίδι βρίσκονται οι τραυματίες Κασίφ Μπανγκναγκαντέ και Χοτάκα Νακαμούρα.

Τόκιο Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 6/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Φουκουόκα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο όγδοο λεπτό με τον Άντερσον Λόπες, με τον ίδιο παίκτη να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 20′.

Συνέχεια στις επιτυχίες έδωσε η Γιοκοχάμα Μαρίνος, μετά και το διπλό επί της Γκάμπα Οσάκα (0-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέβιν Μούσκατ υποδέχθηκε τη Φουκουόκα, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Εκμεταλλεύτηκε το πολύ δυναμικό ξεκίνημα που είχε στο ματς, πετυχαίνοντας και τα δυο τέρματα της στα πρώτα λεπτά. Στην πορεία έκανε περισσότερο διαχείριση δυνάμεων, χωρίς να νιώσει ιδιαίτερη απειλή.

Τέταρτη νίκη στις πέντε τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος (4-0-1), οπότε και είναι στη δεύτερη θέση και στο -3 από την πρωτοπόρο Βίσσελ Κόμπε. Ηττήθηκε μια φορά στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (3-1-1). Δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Κοΐκε, Τσουνόντα και Ιικούρα.