*Στον πρώτο γύρο: Μίλτον Κέινς Ντονς – Σουίντον 3-2

*7/9 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Τζίλιγχαμ, ισοφαρίζοντας στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον ΜακΚίρντι. Νωρίτερα είχε προηγηθεί με τον ΜακΓκερκ στο 24’, αλλά όχι μόνο ισοφαρίστηκε από τον Χόκινς στο 68’, βρέθηκε και να χάνει από πέναλτι του Μαχόνεϊ στο 79’, πριν έρθει η ισοφάριση στο τέλος.

Η Σουίντον γλίτωσε από μία ακόμη ήττα με τέρμα στο τέλος, φέρνοντας τελικά 2-2 εκτός έδρας με την Τζίλιγχαμ.

Έχει μόνο δύο νίκες και εφτά ήττες στις 12 τελευταίες αγωνιστικές, αλλά στο γήπεδό της είναι αήττητη για τέσσερις αγώνες, με δύο ισοπαλίες και δύο νίκες σε αυτό το διάστημα.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 17η θέση του, αλλά πολύ πιο κοντά, από πλευράς βαθμών, στην πρώτη επτάδα, παρά στη ζώνη του υποβιβασμού.

Σουίντον Στατιστικά

*4/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια

*8/10 G/G και over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΙΛΤΟΝ ΚΕΪΝΣ ΝΤΟΝΣ

Προηγούμενο ματς: Οι ΜΚ Ντονς έχασαν με το “βαρύ” 4-0 εκτός έδρας από την Μπράντφορντ, με δύο γκολ που δέχθηκαν σε κάθε ημίχρονο, από τους Πλατ (4’), Κάβαναχ (36’), Κουκ (49’), Οντουόρ (51’).

Από “βαριά” ήττα προέρχονται οι ΜΚ Ντονς, που ηττήθηκαν με 4-0 από την Μπράντφορντ, δεύτερη σερί εκτός, τρίτη στους τέσσερις τελευταίους αγώνες μακριά από την έδρα τους.

Διατηρούνται πάντα εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off για την άνοδο, αλλά πλησίασαν στο +4 από την όγδοη θέση, ενώ απομακρύνθηκαν στο -6 από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν απευθείας άνοδο.

Όλα αυτά ενώ ξεκίνησε τη σεζόν με 5/6 νίκες, αν και η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, παρόλο που μετά την αλλαγή προπονητή επανήλθε κάποια βελτίωση.