*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπρίστολ Σίτι με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Νάιτ στο 34’, όμως ισοφαρίστηκαν από το αυτογκόλ του Τάνερ στο 59’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Άινταχ στο 90+5’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για τη Νόργουιτς. Παρ’ όλο που έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε στην επανάληψη να εκμεταλλευτεί πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ανατρέποντάς το στις καθυστερήσεις.

Σημαντικό το τρίποντο που απέσπασε κόντρα στη Μπρίστολ Σίτι, δείχνοντας πως δεν την πτόησε η ήττα απέναντι στη Γουότφορντ (3-2). Φαίνεται να βρίσκει και πάλι ρυθμό, μετράει τρεις νίκες στις τελευταίες τέσσερις αναμετρήσεις της και σκοράρει ασταμάτητα. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι στα μετόπισθεν, το οποίο μάλιστα της έχει κοστίσει ήδη σε πολλές από τις αναμετρήσεις της, όντας στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα και στο -4 από την εξάδα.

Νόργουιτς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΠΡΕΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της ΚΠΡ, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Σμιθ στο 55’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Γουίλοκ στο 87’.

Κακή εμφάνιση και ακόμα μία ήττα για την Πρέστον. Δεν εκμεταλλεύτηκε καμία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε, αποτυγχάνοντας να βρει δίχτυα, ενώ αμυντικά υπέκυψε εύκολα στο δεύτερο ημίχρονο, δεχόμενη δύο γκολ.

Συνεχίζεται η κατηφόρα, καθώς δεν έπεισε σε καμία από τις τελευταίες τρεις αναμετρήσεις της, με αποτέλεσμα να δεχθεί ισάριθμες ήττες. Πολλά τα προβλήματά της στα μετόπισθεν, δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία, ενώ απέτυχε να βρει εξίσου το δρόμο προς τα δίχτυα στα δύο πρόσφατα παιχνίδια της. Κάκιστη στις εξόδους της, μετράει μόλις μία νίκη στις έξι τελευταίες, χωρίς να έχει κρατήσει σε καμία το μηδέν παθητικό.