17η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΛΑΜΠ ΤΙΧΟΥΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κλαμπ Αμέρικα, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ζεντέγιας στο 73’ και το 2-0 ο Ροντρίγκεζ στο 78’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Φιντάλγκο στο 85’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Κλαμπ Τιχουάνα. Λίγες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, απείλησε με ελάχιστες από αυτές την αντίπαλη εστία και έμεινε στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση, με τους γηπεδούχους να αποδεικνύονται αποτελεσματικότεροι, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα.

Την άμεση επιστροφή της στις νίκες θέλει να πετύχει σήμερα, εκμεταλλευόμενη τον παράγοντα έδρα. Μπορεί τελευταία να διανύει μια όχι και τόσο σταθερή περίοδο, όμως μπροστά στο κοινό της άφησε σε όλες τις αναμετρήσεις της θετικά στοιχεία. Σκοράρει ασταμάτητα και «τρέχει» νικηφόρο σερί πέντε αγωνιστικών, ενώ μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τους κενούς χώρους που θα βρει προκειμένου να βρει δίχτυα με ακόμα μεγαλύτερη ευκολία.

Κλαμπ Τιχουάνα Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μοντερέι, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Μπερτεράμε στο 13’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Φούνες Μόρι στο 27’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Πατσούκα. Μέτριο πρώτο μέρος, έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, ενώ όσο κι αν προσπάθησε στη συνέχεια, δεν μπόρεσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Υποχρεωμένη να αποσπάσει σήμερα το τρίποντο, εξαντλώντας τις ελάχιστες πιθανότητες που έχει για πρόκριση στα πλέι-οφ. Βρίσκεται στη 13η θέση του πρωταθλήματος, στο -1 από την 10η Σάντος Λαγκούνα, όμως για να βρεθεί εντός δεκάδας θα πρέπει να καλύψει μια μεγάλη διαφορά τερμάτων στην πιθανότητα που υπάρξει ισοβαθμία. Σε γενικές γραμμές είναι ανεβασμένη τελευταία, παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο και ψάχνει το γκολ, αλλά λίγες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ.