10η αγωνιστική

*100% πληρότητα θεατών.

*Το Στρασβούργο έχει κερδίσει στους δύο τελευταίους αγώνες που έχει δώσει με αντίπαλο την Σεντ Ετιέν, η μόνη φορά που κατάφερε να κερδίσει πάνω από δύο σερί αγώνες κόντρα στους «Στεφανουά» ήταν την περίοδο 1981-1983!

*Η Σεντ Ετιέν πραγματοποιεί το χειρότερο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα μετά την σεζόν 1988-1989.

*Το Στρασβούργο έχει ηττηθεί σε 7 εντός έδρας παιχνίδια μέσα στο 2021. Μόνον το 1951 είχε χάσει σε περισσότερα εντός μέσα σε ένα ημερολογιακό έτος (9).

*Η Σεντ Ετιέν έχει ηττηθεί στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, όσα δηλαδή είχε ηττηθεί στα προηγούμενα 10 εκτός.

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Βαδίζει στα σωστά μονοπάτια τον τελευταίο μήνα και φαίνεται να παίρνει τον δρόμο του μετά το νωθρό ξεκίνημα, ενώ έχει αρχίσει να μαζεύει βαθμούς και εκτός έδρας. Μεγάλο του ατού το εύκολο γκολ, στο οποίο έχει συνδράμει ο έμπειρος φορ Γκαμεϊρό που σιγά σιγά βρίσκει ρυθμό. Ισορροπημένο το παιχνίδι στην έδρα της Μονπελιέ και δίκαιο το αποτέλεσμα (1-1) που είχε διαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο.

«Είναι ένα καλό αποτέλεσμα για εμάς. Είναι σημαντικό να το πάρουμε μετά από μια ήττα. Είναι η πρώτη φορά αυτή τη σεζόν που επιστρέφουμε αφού οδηγηθήκαμε μακριά. Επιστρέψαμε στο σκορ σε μια μεγάλη συλλογική δράση. Είχαμε μια ποιοτική πρώτη περίοδο να αναστατώσει τη Μονπελιέ. Περάσαμε τον αδύναμο χρόνο μας χωρίς συνέπειες στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου», η τοποθέτηση του Στεφάν.

Προφυλάχθηκε και μάλλον δεν είναι έτοιμος ο στόπερ Λε Μαρσάν (6/0) λόγω θέματος στο γόνατο, ενώ τιμωρημένοι είναι ο βασικός στόπερ Τζίκου (8/0) και ο μεσοεπιθετικός Τομασόν (8/2). Συνεχίζει την αποθεραπεία του ο πλάγιος μπακ Φίλα (5/0). Πάντα εκτός ο φορ Μοτιμπά και ο νεαρός φορ Μόισε Σαχί.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Μονπελιέ εκτός έδρας για το πρωτάθλημα, σκορ που διαμορφώθηκε στο πρώτο ημίχρονο.

Στρασβούργο Στατιστικά

*6/8 τελευταία παιχνίδια του έληξαν goal/goal (δες το στο Pamestoixima)

*4/6 τελευταία παιχνίδια του έληξαν over 2,5

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Χωρίς νίκη παραμένει η ομάδα του Κλοντ Πιέλ που παλεύει παρά τις μεγάλες δυσκολίες, αγωνιστικές και μη, κάθε παιχνίδι της. Ηρωική η ισοπαλία στο ντέρμπι μίσους με την Λυών, ισοφαρίζοντας με πέναλτι του Καζρί και φτιάχνοντας αρκετά την ψυχολογία της παρότι ουραγός. Οι παίκτες στηρίζουν τον Πιέλ και αυτός είναι ένας από τους κύριους λόγους της παραμονής του Γάλλου τεχνικού στον πάγκο των «Στεφανουά». Τα επόμενα παιχνίδια πάντως είναι κρίσιμα για το μέλλον του.

«Επιμένω και υπογράφω, έχουμε την ικανότητα να αποδίδουμε καλά απέναντι σε όλες τις ομάδες. Σε κάθε αγώνα, θα πρέπει να ψάχνουμε πράγματα. Δεν σημαίνει ότι επειδή πηγαίνουμε σε λιγότερο καλά καταταγμένες ομάδες ότι θα είναι πιο εύκολο. Υπάρχει επείγουσα ανάγκη για πόντους. Πρέπει να αναζητήσουμε την ανταμοιβή διατηρώντας μια ψυχική κατάσταση», τόνισε ο Πιέλ.

Ανέσυρε από τα αζήτητα των Μπουντεμπούζ, δείγμα του ότι για να πετύχει τους στόχους του μπορεί να χρειαστεί την βοήθεια από οπουδήποτε. Δεν θα προλάβει ούτε τώρα ο δεξιός μπακ Μασόν (5/0), πάντα εκτός ο αριστερός μπακ Τράουκο (4/0) και ο στόπερ Γκάμπριελ Σίλβα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Λυών εντός έδρας για το πρωτάθλημα με πέναλτι του Καζρί στο 90+4′ να σώζει τον βαθμό.