3-1-1
  • Καιρός
    12 °C

ΣΠΑΡΤΑΝΣ - ΠΙΤΕΡΧΕΝΤ

*Πρώτος μεταξύ τους ημιτελικός των play off για την άνοδο. Δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ. Αν μετά και τη διεξαγωγή του δεύτερου ημιτελικού το συνολικό σκορ είναι ισόπαλο, ακολουθεί παράταση και αν δεν αλλάξει κάτι, η πρόκριση θα κριθεί στα πέναλτι.

*Στην κανονική διάρκεια: Πίτερχεντ – Σπάρτανς 0-1, Σπάρτανς – Πίτερχεντ 1-2, Πίτερχεντ – Σπάρτανς 0-1, Σπάρτανς – Πίτερχεντ 2-2

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν και για το Λιγκ Καπ φέτος, στην έδρα της Πίτερχεντ, με την Σπάρτανς να κερδίζει με 1-2.

*3/5 G/G & Over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

✅ Δείτε όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι παμε στοιχημα ✅

ΣΠΑΡΤΑΝΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σπάρτανς κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Ιστ Φάιφ, ανοίγοντας το σκορ με τον Κρέιγκεν στο 47’, ισοφαρίστηκε από τον Σέπερντ στο 55’, αλλά πήρε τη νίκη με γκολ του Τόμπσον στο 89ο λεπτό.

H Σπάρτανς κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Ιστ Φάιφ, με αυτή να είναι η τρίτη της νίκη στους εφτά τελευταίους αγώνες που παραμένει χωρίς ήττα.

Αυτό το αποτέλεσμα την έφερε μία θέση υψηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα, στην 3η, κάτι που την έφερε πάνω στη σημερινή της αντίπαλο, γλιτώνοντας την ομάδα της μεγαλύτερης κατηγορίας.

Στο γήπεδό της έχει μόλις δύο νίκες και πέντε ήττες στα δέκα τελευταία παιχνίδια που έχει παίξει εκεί, ενώ αντιθέτως μακριά από την έδρα της έχει φέτος 11/21 νίκες, έχοντας χάσει μόνο από Φόρφαρ, Στενχάουσμιρ και Πάρτικ Θιστλ!

Σπάρτανς Στατιστικά

*14/23 Over 2,5 εντός έδρας

*13/23 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΠΙΤΕΡΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Πίτερχεντ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Νταμπάρτον ανοίγοντας το σκορ με τον Σανκς στο έβδομο λεπτό και πετυχαίνοντας γκολ με τον Τζόρντον Μπράουν στο 35’, με την αντίπαλο της απλά να μειώνει με τον Γουίλσον στο 48ο λεπτό.

Η Πίτερχεντ παρέμεινε για ένατο σερί παιχνίδι χωρίς ήττα, κερδίζοντας μάλιστα με 2-1 εντός έδρας την Νταμπάρτον, αποτέλεσμα που της επέτρεψε να τερματίσει δεύτερη στο βαθμολογικό πίνακα.

Γενικότερα μονο η Φόρφαρ είχε περισσότερες ισοπαλίες από την έδρα στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος. Ειδικά τώρα τελευταία φέρνει αρκετές ισοπαλίες όπως δείχνουν τα στατιστικά της.

Στους 16 τελευταίους αγώνες της έχει 11 ισοπαλίες, διάστημα που έχασε μόνο μία φορά, αλλά μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και 11 παιχνίδια, αλλά με οκτώ ισοπαλίες!